کاهش چربی توسط تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 10 : 54 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

با راه رفتن و دویدن بر روی تردمیل که دستگاهی هوازی محسوب می شود، می توانید به راحتی سبب تقویت عضلات و چربی سوزی بدن بشوید. انجام دادن ورزش های هوازی اکسیژن بیشتری را وارد بدن می کند و اکسیژن بیشتر نیز سوخت و ساز را بالاتر می برد؛ در نتیجه کاهش وزن بیشتری در بدن رخ خواهد داد.داشتن تمرینات منظم ورزشی یکی از مهم ترین بخش های انجام دادن ورزش است که اگر با اطلاع دقیق از وضعیت عمومی بدن باشد، می تواند چربی سوزی و کاهش وزن خوبی را برای کاربر به ارمغان بیاورد.

انجام دادن ورزش های هوازی به نحوه درست می تواند باعث بهتر شدن عملکرد سیستم قلبی و عروقی بشود. با انجام دادن ورزش به نحوه درست بر روی تردمیل می توانید بیش از 600 کالری بسوزانید و عضلات پا و ماهیچه های ران خود را تقویت کنید.همانطور که می دانید ورزش ایروبیک به فعالیتی گفته می شود که با انجام دادن حرکاتی ریتمیک و تکراری میتوان سوخت و ساز را در بدن افزایش داد. با گوش دادن به موسیقی شاد و ریتمیک بر روی تردمیل نیز می توانید از فواید ورزش ایروبیک بهره مند بشوید.

در زمان انجام دادن ورزش با تردمیل برای اینکه مدت زمان طولانی تری را ورزش کنید، می توانید تلویزیون تماشا کنید و به موسیقی موردعلاقه خود گوش بدهید.زمانی که شما تردمیل در خانه داشته باشید به راحتی می توانید در ضمن رسیدگی به امور خانه، غذا درست کردن و مراقبت از بچه ها ورزش نیز انجام بدهید. سعی کنید ورزش هوازی را به صورت درست و اصولی انجام دهید تا بتوانید بعد از گذشت 2 هفته تاثیرات آن را در بدن مشاهده کنید.

با بالا رفتن آمادگی بدن می توانید بر روی تردمیل بدوید و قلب و شش هایتان را قوی کنید و چربی های اضافی بدن را نیز از بین ببرید. در ابتدای شروع ورزش با تردمیل حتی اگر به آهستگی نیز راه بروید، می توانید 360 کالری در یک ساعت بسوزانید و به اهداف در نظر گرفته خود زودتر دست پیدا کنید.برای اینکه بتوانید محیط بیرون را برای ورزش کردن در خانه شبیه سازی کنید، بهتر است شیب دستگاه را 2 درصد افزایش دهید و بعد پیاده روی ساده ای را بر روی تردمیل داشته باشید. اگر این پیاده روی ساده را بتوانید هر روز و به صورت مستمر ادامه بدهید، بعد از گذشت 3 ماه مشاهده خواهید کرد که شکم و ران هایتان کوچکتر خواهد شد.

با تغییر شیب تردمیل و زیاد کردن آن می توانید تپه نوردی و کوه نوردی را به راحتی برای خو در خانه شبیه سازی کنید.انجام تمرینات ورزشی باید به صورت منظم انجام باشد تا به نتایج دلخواه زودتر برسید. به یاد داشته باشید که میزان تعریق ورزشکار به عوامل خارجی نیز بستگی دارد و میزان تعریق در افراد مختلف متفاوت است.افرادی که سالم تر هستند و تناسب اندام بیشتری دارند، زیادتر عرق می کنند؛ زیرا بدن متعادل تری دارند و برای متعادل نگه داشتن دمای بدن تعریق انجام می دهد.

به یاد داشته باشید که بدن با عرق کردن، کاهش وزن انجام نمی دهد و فقط آب از دست می دهد. افرادی هستند که با انجام دادن ورزش زیاد عرق می کنند که با نوشیدن آب بیشتر می توانند به راحتی آب از دست رفته بدن را جبران کنند.زمانی که می خواهید بر روی تردمیل ورزش انجام بدهید، بطری آبی در نزدیکی خود قرار دهید تا هرگاه احساس تشنگی کردید، آب بخورید و بدن دچار کم آبی نشوید.با نوشیدن آب هم بدن دچار کم آبی نمی شود و دمای آن متعادل می ماند و هم همراه با نوشیدن آب اکسیژن بیشتری وارد بدن می شود و با کمک این اکسیژن سوخت و ساز بدن نیز افزایش پیدا می کند.

شدت تمرینات شما میزان چربی سوزی بدن را مشخص خواهد کرد، هر چه در مدت زمان طولانی تری ورزش هوازی انجام بدهید، بدن مدت زمان بیشتری چربی سوزی خواهد کرد.به یاد داشته باشید که هیچ وقت با شکم خالی ورزش انجام ندهید و حتما 2 ساعت قبل از شروع ورزش غذای سبکی میل کنید.برای شروع ورزش بهتر است نه کاملا سیر باشید و نه کاملا گرسنه تا دچار مشکل نشوید و محققان اعلام کرده اند؛ اگر تمرینات ورزشی را به درستی انجام بدهید، بدن قادر است تا 24 ساعت پس از اتمام تمرینات همچنان کالری سوزی انجام بدهد.

انجام دادن ورزش را جزو برنامه ضروری زندگیتان قرار دهید و بعد از بدست آوردن کاهش وزن نیز آن را رها نکنید، زیرا ورزش علاوه بر تناسب اندام به سلامت روح و جسم ما نیز کمک خواهد کرد.با راه رفتن یا دویدن بر روی تردمیل می توانید از مبتلا شدن به افسردگی و بیخوابی جلوگیری کنید و باعث جوانی و شادابی پوست خود شوید.تردمیل های امروزی به صفحه مانیتوری مجهز شده اند که می توانند کالری سوزی، سرعت، مسافت، زمان و شیب دستگاه را در اختیار کاربران قرار بدهند و کاربر می توانند با استفاده از آنها الگوی ورزشی مناسبی را طراحی و اجرا کند.

تحقیقات نشان داده اند که تمرینات هوازی پس از 15 الی 20 دقیقه به مرحله چربی سوزی می رسند و باید تمرینات هوازی در مدت نسبتا طولانی با شدت متوسط انجام شوند تا برای بدن فرد نتیجه داشته باشد.برای گرفتن نتایج بهتر از انجام دادن ورزش برای بدن، بهتر است در هفته 5 روز و به مدت حداقل 30 دقیقه ورزش انجام بدهید تا بعد از 3 ماه تاثیرات مثبت ورزش را در بدن مشاهده کنید.با افزایش 3 عامل زمان، سرعت و شیب در هنگام ورزش با تردمیل به راحتی می توانید شدت تمرینات خود را افزایش بدهید. در زمان افزایش شدت تمرینات باید به میزان آمادگی جسمانی کاربر توجه شود تا دچار مشکلی نشوید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :