کارمندان چگونه ورزش کنند؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 3 مهر 1397 در ساعت 10 : 24 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

برای اینکه بتوانیم تا دوران پیری خود سالم و سلامت بمانیم. یکی از راه حل های آسان آن ورزش کردن است. گاهی هزینه کلاس های ورزشی، شرایط آب و هوایی، مشغله های کاری و ... سبب می شوند نتوانیم در طی روز ورزش مناسبی را انجام دهیم و بعد از مدتی می توانیم به راحتی مشاهده کنیم که دچار چاقی و اضافه وزن شده ایم و کم کم انواع بیماری ها به سراغ مان خواهند آمد.

اما بهتر است بدانید در هر سمت و شغلی که باشید یا حتی سرتان با کارهای روزانه حسابی شلوغ باشد باز با تدابیری می توانید روزانه مدت زمانی را برای انجام دادن ورزش بگذارید و از مزایای آن بهره مند شوید. با کمترین هزینه یا حتی نیمی از هزینه ثبت نام یک سال کلاس های ورزشی بهتر است دستگاه ورزشی برای خانه تهیه کنید.

دستگاه های ورزشی تنوع زیادی دارند و به شما این امکان را می دهند تا در هر شرایط آب و هوایی یا در هر زمانی که فرصتی پیدا کردید، اول صبح یا آخر شب ورزشی انجام دهید حتی اگر این مدت زمان کوتاه باشد.

پیاده روی؛ ورزشی رایگان و یکی از بهتری راه های شروع برنامه تناسب اندام و کاهش وزن است که با تهیه تردمیلی برای خانه می توانید این کار را به سادگی انجام دهید. تردمیل های امروزی با داشتن برنامه های از پیش تعیین شده به شما این امکان را می دهند تا بتوانید از راه اصولی بدون نیاز به حضور مربی ورزش خود را انجام دهید و شاهد نتایج خوبی برای بدنتان باشید.

با انجام دادن پیاده روی می توانید سبب کاهش کلسترول بد LDL، افزایش کلسترول خوب HDL، کاهش فشار خون، کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی، دیابت نوع 2، افسردگی و ... شوید.

و علاوه بر تمام این نکات به خود کمک می کنید تا وزن بدن تان را ایده آل نگه دارید و کاهش وزن متناسبی داشته و از اندام متناسبی برخوردار باشید.

زمان انجام پیاده روی مهم نیست و می توانید هر زمانی که فرصت کافی داشتید و احساس راحتی کردید این کار را انجام دهید. به طور مثال صبح ها قبل از رفتن به سر کار و شروع روزانه فعالیت یا در پایان روز که از سرکار برمی گردیداین ورزش را انجام دهید.

اگر صبح ها را برای انجام پیاده روی انتخاب می کنید توجه داشته باشید که بهتر است نیم ساعت قبل از پیاده روی، صبحانه بخورید و بعد پیاده روی را انجام دهید، زیرا این کار انرژی شما را بیشتر کرده و دچار مشکلی نخواهید شد و با شادابی هر چه بیشتر به محل کارتان خواهید رفت.

پیاده روی در شب نیز مزایای خودش را دارد و با انجام دادن پیاده روی در پایان کار خود می توانید کالری های اضافه ای که در طول روز دریافت کرده اید را از بین ببرید. توجه داشته باشید این فعالیت را نباید خیلی نزدیک به زمان خوابتان انجام دهید تا بتوانید به راحتی بخوابید و با بالا رفتن ریتم قلبتان مشکلی در خواب تان به وجود نیاید.

با کمک تردمیل و استفاده از شیب آن نیز می توانید در خانه کوه نوردی و کوه پیمایی را نیز تجربه کنید. کوهنوردی و استفاده از شیب تردمیل فواید بسیاری برای سلامتی و تناسب اندام دارند و البته باید توجه داشته باشید که بهتر است این کار را در زمانی انجام دهید که آمادگی جسمانی تان افزایش یافته است.

علاوه بر پیاده روی افرادی که شاغل هستند و فرصت زیادی ندارند می توانند از هولاهوپ نیز استفاده کنند. انجام دادن ورزش هولاهوپ نیاز به زمان و مکان خاصی نیاز ندارد و در خانه به راحتی می توانید آن را انجام دهید. با انجام دادن ورزش حلقه می توانید تمام اعضای بدن را به فعالیت وادار کنید و در یک ساعت حدود 400 کیلوکالری بسوزانید.

افرادی که می خواهند در زمان کم نتیجه خوبی به دست آورند استفاده از حلقه هولاهوپ بهترین راهکار است و حتما آن را امتحان کنید.

حلقه هولاهوپ بر روی سلامتی سیستم قلب نیز اثر می گذارد و با افزایش کارکرد قلب باعث سلامت قلب نیز می شود. تمرینات هولاهوپ باعث افزایش قدرت و انعطاف پذیری ستون فقرات نیز خواهد شد و بدن را در مقابل آسیب های ورزشی مقاوم خواهد کرد.

شما کارمندان عزیز طناب زدن را نیز فراموش نکنید، زیرا این ورزش هزینه کمی دارد و مزایای آن برای بدن بسیار زیاد است. طناب زدن دستگاه گردش خون و تنفس را تقویت کرده و بدن را برای چربی سوزی بیشتر آماده می کند. تمام این فعالیت های ذکر شده اگر همراه رژیم غذایی سالم باشد می توانید به راحتی به تناسب اندام و وزن دلخواهتان برسید.

تحقیقات انجام شده نشان می دهد با هر ساعت طناب زدن البته با شدت متوسط می توانید 570 کیلوکالری بسوزانید. با طناب زدن می توانید از تنش روزانه خود را کمتر کرده و سرعت رسیدن به تناسب اندام را نسبت به گذشته 30 برابر کنید.

تمام این ورزش ها را که به شکل گزیده به آنها اشاره شد و ورزش های دیگری مانند: یوگا، تمرینات کششی ،دویدن، ایروبیک و .. همگی می توانند به شما کمک کنند تا علی رغم مشغله های زیاد، بدنی سالم و متناسب داشته باشید و از زندگی خود لذت ببرید. با کمی دقت و درایت درمی یابید که هیچ بهانه ای برای ورزش نکردن وجود ندارد و تنها یک اراده قوی لازم است تا به هدف نهایی و دلخواهتان برسید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :