چگونگی ورزش با تردمیل را بیاموزیم

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 29 آبان 1395 در ساعت 9 : 21 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تردمیل یک ورزش هوازی محسوب می شود . به دلیل کمبود وقت و بد بودن آب و هوا بسیاری از مردم ، نمی توانند در بیرون از منزل و در فضای آزاد به ورزش کردن و پیاده روی و دویدن بپردازند و ورزش را در بیرون از منزل امری ناممکن می دانند . به همین منظور همگی تولیدکنندگان وسایل ورزشی که دارای فکر برتر هستند موردی جدید و نوین را در باشگاه و منازل افراد به وجود آوردند.

پیاده روی بر روی تردمیل همانند دویدن بر روی زمین و آسفالت نیست . بر روی تردمیل کاربران می توانند سرعت و شیب را به طور دلخواه خودشان تنظیم و تغییر دهند. معمولا اغلب مانیتور ها و صفحه نمایش تردمیل یک سری اطلاعات مفید مانند سرعت، زمان، درجه شیب، مسافت طی شده، کالری سوزانده شده و ضربان قلب ورزشکار را نشان می دهند که کاربران با بهره و ثبت این اطلاعات می تواند الگوی ورزشی مناسب خود را تهیه کند.

زمانی که این اطلاعت را ثبت شد، با مقایسه کردن آن اطلاعات با جلسه های قبل می توانید پیشرفت خود را مشاهده کنید و در موقعیتی که مناسب است به شدت تمرین های خود بیفزایید. در اصل تمرینات متنوع، برای ایجاد هیجان، پیشگیری از دلزدگی و همچنین ایجاد تناسب اندام، بسیار اهمیت دارد.

برخی بر این معتقدند که تردمیل باعث آسیب دیدگی زانو و مفاصل آنها خواهد شد ، به همین منظور از ورزش کردن با تردمیل دوری می کنند . پیاده روی و دویدن بر روی تردمیل تفاوت چندانی با دویدن بر روی آسفالت و موزاییک را ندارد . شایان به ذکر است که دویدن بر روی تردمیل از نظر ایمنی خیلی بهتر از دویدن در فضای بیرون است .

نکته ای که در این قسمت مقاله باید عرض کرد این است ، افرادی که دچار آسیب جدی در ناحیه زانو شده اند مانند آرتروسکوپی نباید به طور کل چه بر روی تردمیل و چه بر روی آسفالت بدوند . این گونه افراد تنها می بایست آرام راه بروند .

به علاوه کاربرانی که دچار اضافه وزن هستند ، دویدن بر روی مفاصل آنها فشار وارد می آورد ! مخصوصا فشار زیادی را بر روی مچ پا و زانو ها فشار زیادی وارد می آورد . این گونه افراد باتید از دویدن دوری کنند . این افراد می بایست با سرعت زیاد راه بروند . در اصل اینم افراد باید به شدن تمرین خود بیفزایند تا روند لاغری خوبی داشته باشند .

در هر ورزشی به خصوص تمرین با تردمیل هر مقدار آمادگی جسمانی فردی بالا باشد می تواند تمرین با شدت بیشتری انجام دهد . اگر شما قصد این را دارید تا ببینید که شدت تمرین خود به چه صورت است تنها کافی شدت ضربان قلب خود را زیر نظر بگیرید و به تعداد آن توجه کنید .

برای محاسبه این عمل کافی است سن خود را از عدد 220 کم کنید در این صورت این صورت است که حداکثر ضربان قلب خود را محاسبه کرده اید . این را باید بگوییم که این محاسبه به طور تقریبی است و دقیق نمی باشد و همچنین باید گفت که مناسب کاربران سالم می باشد . اگر فردی منجر به بیماری های قلبی و عروقی است باید در این خصوص به پزشک مورد نظر خود مراجعه نمایند .

نکته ای دیگر که باید به آن اشاره کنیم این ایت که به هیچ عنوان با پای برهنه بر روی تردمیل نروید زیرا این عمل به تمامی مفاصل شما آسیب جدی وارد می کند . در شروع و پایان تمرین مدتی آرام روی تردمیل راه بروید و سرعت خود را به طور تدریجی کم ویا زیاد کنید.

همیشه دقت کنید گیره ایمنی تردمیل به شما وصل باشد . اگر در هنگام دویدن احساس سرگیجه و یا سیاه رفتن چشم پیدا کردید، تمرین را متوقف کنید. قبل از شروع ورزش بدن خود را گرم کنید و در انتها نیز مدتی برای سرد کردن بدنتان وقت بگذارید.

سعی کنید در زمان دویدن بر روی تردمیل دستگیره های آن را نگیرید ، زیرا این کار باعث شدت آسیب دیدگی شما می شود . کاربران گرامی توصیه می شود از ترس اینکه زمین بخورید ، سعی نکنید قدم های بلند و سریع بردارید . اگر در هنگام دویدن سرعت دستگاه باعث بر هم زدن تعادل شما می شود این یعنی سرعت دستگاه شما اشتباه است و می بایست از شدت آن کم کنید . سرعت وشیب دستگاه را تغییر بدهید تا بدنتان به یکنواختی تمرین عادت نکند.

در زمان دویدن بر روی تردمیل یکدفعه پایین نیایید چون احتمال زمین خوردن شما زیاد می باشد ، همچنین از دویدن بر روی شیب بیش از 5 درصد خود داری کنید. این کار به مفاصل پای شما صدمه وارد می کند. در شیب زیاد که ورزش تپه نوردی را شبیه سازی می نماید، فقط باید راه بروید.

در زمان ورزش شکم خود را به داخل دهید و مانند حالت عادی نفس بکشید. البته تنفس عمیق و منظم به اکسیژن رسانی بهتر کمک می کند. برخی اوقات بر روی نفس کشیدن خود متمرکز بشوید تا به درست نفس کشیدن عادت کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :