چگونه همیشه لاغر بمانیم؟!

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 6 فروردین 1397 در ساعت 10 : 18 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

رژیم‌های لاغری نباید یادآور گرسنگی و ضعف و بی‌حالی باشند! رژیم‌های لاغری اگر با گرسنگی و بی حالی همراه باشند به بدن ما ضرر می رسانند. جالب است بدانید رژیم‌های سخت که شما مجبور هستید گرسنگی زیادی را تحمل کنید نتیجه عکس خواهند داشت و ما را دچار مشکل می کنند. حتی دیده شده افرادی که برای مدتی رژیم سخت غذایی می گیرند بعد از رها کردن رژیم بیشتر از گذشته می خورند و بدتر چاق می شوند.

نباید رژیم غذایی به گونه ای باشد که شما حتما مجبور باشید غذایی یا حتی وعده ای را حذف کنید، زیرا این کار سبب می شود اندام ها برای تحمل گرسنگی حجم زیادی از کالری را برای خود ذخیره کنند و نتیجه عکسی خواهید دید.

انتخاب وعده‌ها و غذاهایی که می خورید برای رسیدن به کاهش وزن باید به گونه ای باشد که در طی روز کالری کمتری دریافت کنید، ولی در عین حال احساس گرسنگی زیادی نداشته و تقریبا سیر باشید.

بهترین کاری که می توانید برای بدنتان انجام دهید آن است که معده خود را از خوراکی های مفید مانند: میوه و سبزیجات مفید پر کنید تا هم سیر باشید و هم کالری زیادی به بدنتان نرسانید.

بهتر است 3 وعده اصلی و 3 میان وعده را در برنامه تغذیه ای روزانه خود داشته باشید. با این روش هم می توانید میزان گرسنگی خود را کنترل کنید و هم به تناسب اندام مورد نظرتان برسید. ممکن است فردی با کنترل گرسنگی و نخوردن برای مدتی هم که شده وزنش را کم کند، اما این کار در دراز مدت باعث ولع شما به خوردن می شود و زمانی که این طاقت تمام شود با ولع زیادی به غذا حمله خواهید کرد و به اضافه وزن شدیدتری دچار خواهید شد. معمولا در افرادی که این گونه رژیم می‌گیرند بعد از اینکه رژیم‌شان شکسته می‌شود وزنی که به‌دست می‌آورند از وزن اولیه‌شان خیلی بیشتر خواهد بود.

توجه داشته باشید زمانی که شما رژیم غذایی می گیرید باید علاوه بر مقدار غذایی که می خورید به نوع آن نیز توجه داشته باشید و از خوردن غذاهای پرکالری پرهیز کنید. خوراکی هایی که حجم کمی دارند ولی مقدار کالری آنها زیاد است را از لیست برنامه غذایی خود حذف کنید تا دچار چاقی افراطی نشوید. این نوع خوراکی ها فقط شما را بدتر چاق خواهند کرد و هیچ سود دیگری ندارند.

اگر به دنبال کم کردن وزنتان هستید نباید احساس گرسنگی زیادی داشته باشید و این را نیز به یاد داشته باشید که اشتها برای غذا خوردن با احساس گرسنگی با یکدیگر فرق دارند و باید به آنها توجه کنید. گرسنگی یه حس طبیعی است که برای برطرف کردن آن باید غذا بخورید. ممکن است با غذا نخوردن زمانی که احساس گرسنگی شدیدی دارید دچار سرگیجه و افت قند خون شوید که با خوردن غذا این مشکل برطرف خواهد شد.

مشکل اشتها مسئله ای روانی است و حتی ممکن است در زمانی که شما ناهار خورده اید و سیر هستید اتفاق بیفتد. زمانی که شما تازه ناهار یا شام خورده اید و تمایل دارید به طور مثال کاسه ای بستنی یا آب میوه ای نیز بخورید این نشان دهنده اشتهای کاذب شماست و باید این اشتها را کنترل کرد.

کنترل کردن این اشتها به معنی که نفی صد در صد این تمایل درست نیست و این کار ما را بیشتر دچار ولع کرده و گوش دادن به آن نیز برای رسیدن به تناسب اندام و لاغری کار ما را مشکل می کند. برای کنترل اشتها بهتر است با آن مدارا کنید و به طور مثال اگر هوس خوردن بستنی بعد از شام را دارید، بهتر است فقط یکی دو قاشق از آن را بخورید و این اشتها را خاموش کنید.

میوه و سبزیجات را در لیست غذایی تان قرار دهید و سعی کنید در بیشتر مواقعی که گرسنه هستید از این مواد استفاده کنید تا جلوی اشتهای زیاد خود را بگیرید و به سمت غذا حمله نکنید.

برای لاغری از نان های سفید استفاده نکنید و نان هایی مصرف کنید که آرد کاملی دارند، مانند: نان سنگک، بربری و تافتون یا از نان هایی استفاده کنید که فیبر کامل و سبوس دارند و حجم زیادی از معده را می‌گیرند و سبب می شوند ما احساس سیری بیشتری داشته باشیم.

نان هایی که سبوس ندارند یا سبوس کمتری دارند با سرعت بیشتری هضم می شوند و نشاسته بالاتری دارند و به همین دلیل هم با سرعت بیشتری می توانند قند خون را پایین بیاورند و ما سریعتر احساس گرسنگی خواهیم کرد.

سرکه سیب، چای سبز، عصاره شوید و... از مواد هستند که می توانند به لاغری شما کمک بیشتری کنند و در اصطلاح لاغرکننده می باشند. البته این مواد به سرعت متابولیسم در بدنتان کمک خواهند کرد و باعث نمی شوند که شما به طور مثال سرکه سیب بخورید و بعد از آن غذاهای پرچرب و شیرین را به طور راحت مصرف کنید.

انجام دادن ورزش را فراموش نکنید و سعی کنید به طور مداوم ورزش روزانه خود را انجام دهید حتی اگر شده برای مدت زمان کوتاهی نیز پیاده روی کنید. اگر می خواهید وزنی که با زحمت کم کرده اید برنگردد باید زمانی از روز را به انجام دادن ورزش اختصاص دهید.

اگر بتوانید علاوه بر رژیم گرفتن، ورزش نیز انجام دهید می توانید وزن خود را کنترل کرده و مراقب آن باشید تا به حالت قبل برنگردد. اگر جزو افرادی هستید که نمی توانید به باشگاه بروید و ساعتی را در آنجا بگذرانید، بهتر است برای خانه دستگاه هوازی مانند تردمیل تهیه کنید تا بتوانید در هر ساعت از شبانه روز که فرصتی پیدا کردید پیاده روی ساده ای انجام دهید و با بالا رفتن سطح آمادگی جسمانیتان کم کم دویدن را نیز تمرین کنید.

برنامه های از پیش تعیین شده تردمیل به شما کمک میک ند بدون حضور مربی برنامه های حرفه ای انجام دهید و در طی روز به طور مناسب کالری های اضافی را بسوزانید.

شکر، نمک، چربی را از غذایی که می خورید، حذف کنید و برنامه غذایی مناسبی برای خود داشته باشید. از رژیمی پیروی کنید که تمام مواد غذایی را در حد اعتدال داشته باشد تا بعد از اتمام نیز این رویه برای شما ناخوشایند نباشد و بتوانید آن را ادامه دهید. این رویه باید به شما کمک کند تا تغذیه خود را متعادل کنید و به صورتی باشد که پس از پایان رژیم نیز بتوانید این شیوه غذایی را ادامه دهید.

تردمیل های جدید دارای برنامه های از پیش تعیین شده ای هستند که با استفاده از آنها می توانید به صورت اصولی ورزش انجام دهید و حداقل روزانه فعالیت ورزشی داشته باشید.

رژیم گرفتن به معنای انتخاب مواد غذایی درست است که باید نحوه خوردن ما نیز درست شود. آرام غذا بخورید، درست بجوید، پشت سر هم غذا و حتی خوراکی های مختلف را نخورید و به بدن فرصت دهید تا احساس سیری کند. با رعایت همین نکات کوچک می توانید کالری کمتری دریافت کنید و برای سوزاندن آنها نیز احتیاج به فعالیت زیادی ندارید. پس از مدتی ناخودآگاه متوجه خواهید شد که کالری کمتری دریافت می کنید و عادات صحیح غذایی برای جلوگیری از افزایش وزن را رعایت می کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :