چگونه دویدن بر روی تردمیل را جذاب تر کنیم!

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 4 مرداد 1397 در ساعت 14 : 39 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

راه رفتن یا پیاده روی و دویدن از اصلی ترین و البته ساده ترین ورزش هایی است که هر فردی با هر سن و سالی به راحتی با هر امکاناتی که داشته باشد می تواند انجام دهد. این ورزش ساده می تواند به شما کمک کند تا راحت تر بتوانید سلامتی خود را حفظ و حتی آن را ارتقا دهید و به تناسب اندام برسید.

با پیاده روی و دویدن بر روی تک تک اندام ها حتی بر روی ذهن و مشکلات مغزی نیز می توانید اثر بگذارید و بدنی با ذهنی سالم داشته باشید و راحت تر بتوانید مسائل ذهنی را حل و فصل نمایید.

با دویدن منظم و با برنامه می توانید کم کم افسردگی را از خود دور کنید و آدرنالین خونتان را همیشه فعال نگه دارید و اجازه ندهید با هر سن و سالی که هستید افسردگی بر شما غلبه کند و دچار مشکل شوید.

شاید شما نیز جزو آن دسته افرادی باشید که مشغله زیادی کاری و شرایط اقتصادی شما را مجبور می کند از صبح زود تا دیر وقت به سرکار بروید و پشت میز مشغول انجام دادن کار باشید و نمی توانید مدت زمانی را برای رفتن به باشگاه یا حتی قدم زدن در پارک و فضای باز بگذارید. بهترین کاری که می توانید انجام دهید تا با تنبلی و بی تحرکی مبارزه کنید تهیه تردمیلی برای خانه است.

شاید افرادی را دیده باشید که علی رغم تهیه تردمیل از استفاده نمی کنند و همان هفته های اول برای انجام دادن ورزش شوق و رغبت دارند و با گذشت زمان از این وسیله استفاده نمی کنند و در اصطلاح عام تردمیل جالباسی برای آویزان کردن لباس ها می شود.

برای اینکه بتوانید دویدن بر روی تردمیل را برای خود جذاب کنید بهتر است به توصیه هایی که برای شما در این مقاله می آوریم عمل کنید تا بتوانید ورزش جذابی را با کمک تردمیل تجربه کنید و تناسب اندام و زیبایی فرم بدن تان را نیز حفظ نمایید.

با راه رفتن یا دویدن بر روی تردمیل می توانید کالری بسوزانید و خطر ابتلا به انواع بیماری های خطرناک مانند بیماری های قلبی و عروقی را تا حد زیادی از بدن تان دور کنید. مربیان و پزشکان متخصص توصیه دارند در هر ساعت از شبانه روز که فرصتی پیدا کردید با کمک تردمیل تان حداقل 30 دقیقه ورزش روزانه انجام دهید و کم کم با افزایش میزان آمادگی جسمانیتان این مدت زمان را افزایش دهید.

با یک ساعت راه رفتن می توانید حدود 314 کالری بسوزانید و اگر این رویه را برای مدت زمان طولانی ادامه دهید نتیجه دلخواه تان را دریافت نمی کنید و دچار یکنواختی نیز خواهید شد و کم کم حتی ممکن است ورزش کردن را نیز کنار بگذارید و آن را ادامه ندهید.

برای ادامه دادن و اشتیاق به ورزش باید خود را بر روی تردمیل به چالش بکشید تا ورزش کردن با تردمیل برایتان خسته کننده نشود و دچار بی انگیزگی نشوید.

بهترین و اولین کاری می توانید برای ایجاد انگیزه بر روی تردمیل برای خود انجام دهید گوش دادن به موسیقی است. آهنگ های جذاب و مورد علاقه تان را انتخاب کنید و از طریق گوشی همراه یا اگر تردمیل تان امکان پخش موسیقی و اسپیکر دارد از طریق آن به آهنگ های مورد علاقه تان گوش دهید و با موسیقی به خودتان انرژی بدهید. می توانید آهنگ ها را بر اساس شدت تمریناتتان انتخاب کنید، اوایل راه برای گرم کردن و شروع آهنگ های آرام و سپس با بالا بردن سرعت راه رفتن سعی کنید موسیقی شما نیز سریع تر و شادتر شود و سپس هر چه به پایان تمرینات نزدیک می شوید بهتر است آهنگ شما نیز آرام تر شود.

بعضی از تردمیل ها امکان پخش فیلم با کمک LCD دارند که به شما کمک می کنند به راحتی بتوانید در زمان انجام دادن پیاده روی تان فیلم مورد علاقه تان را نیز تماشا کنید و متوجه گذر زمان نشوید یا اگر این امکان در تردمیل شما وجود ندارد بهتر است تردمیل را در مکانی نزدیک تلویزیون قرار دهید یا از طریق تلفن همراه تان و امکانات آن فیلم یا سریال نگاه کنید و سرگرم باشید.

از خلل کوتاه در فیلم و سریال ها که اغلب در این زمان ها پیام بازرگانی پخش می شود می توانید استفاده کنید و سرعت یا شیب تردمیل را افزایش یا کاهش دهید و تمرینات اینتروالی را اجرا کنید.

بر روی تردمیل های امروزی برنامه های از پیش تعیین شده ای ثبت شده اند که به شما کمک می کنند برنامه های اصولی و درستی را بدون نیاز به حضور مربی در دسترس داشته باشید و دچار یکنواختی نیز در اجرای تمرینات تان نشوید. برنامه های تردمیل دارای سطح های متفاوتی هستند که بهتر است با توجه به میزان آمادگی بدنی خود آنها را انتخاب کنید و فراموش نکنید بهتر است کم کم سرعت و شدت تمریناتتان را افزایش دهید.

درست است که هر چه سرعت بیشتر باشد، کالری بیشتری نیز می سوزانید، ولی باید به میزان آمادگی جسمانی بدن تان و تحمل آن نیز توجه داشته باشید.

برای جذابیت تمریناتتان می توانید از وزنه ها نیز کمک بگیرید و در ابتدا نیز وزنه های سبک را انتخاب کنید و آنها را دست هایتان نگه دارید. بعد از گذشت مدت زمانی می توانید تمرینات حرفه ای تری مانند: حرکات جلو بازو یا پرس سرشانه را نیز انجام دهید تا شاهد نتایج خوبی در بدن تان باشید.

در زمان استفاده از وزنه نباید سرعت زیادی داشته باشید تا ایمنی شما حفظ شود و با تردمیل دچار مشکلی نشوید.

تمرینات شما اگر برای مدت زمان طولانی به یک شکل باشد شما خسته خواهید شد و راه ادامه نخواهید داد و بهترین کار آن است که شدت و سرعت خود را در تمرینات به طور منظم تغییر دهید تا تمرین و ورزش با تردمیل برای شما جذاب تر باشد.

لازم نیست برای رسیدن به هدف تان هر روز هم تمریناتی سخت با شدت و سرعت بالا انجام دهید و بهتر است یک روز را به انجام دادن تمرینی سخت اختصاص دهید و روز دیگر را تمریناتی با شدت و البته سرعتی کمتر اجرا کنید.

خوشبختانه در اکثر تردمیل های امروزی این امکان وجود دارد که شما با افزایش میزان شیب برای خود فضای کوه نوردی را شبیه سازی کنید و باعث افزایش قدرت بدنی و میزان کالری سوزی در بدن تان شوید. پس علاوه بر افزایش سرعت می توانید به دلخواه شیب تردمیل را نیز تغییر دهید و تمرینات متنوع تری را اجرا کنید.

برای سوزاندن چربی بیشتر باید سعی کنید سرعت خود را کم کم بر روی تردمیل افزایش دهید و کالری بیشتری بسوزانید. زمانی که با تردمیل ورزش می کنید از شیب و سرعت نیز به طور همزمان استفاده کنید تا بتوانید بدن را به چالش بکشید و کالری بیشتری بسوزانید.

بهترین کار آن است بعد از مدتی که اطمینان پیدا کرده اید که آمادگی جسمانی تان افزایش پیدا کرده است تمرینات مشکل تری را انجام دهید و فراموش نکنید تمرینی برای پیشرفت و به چالش کشیدن بدن تان مفید است که شما با اجرای آن احساس راحتی نکنید! پس بعد از بالا رفتن سطح آمادگی تان بهتر است سطح تمریناتی که انجام می دهید را نیز افزایش دهید تا بتوانید شاهد نتایج خوب و راضی کننده ای باشید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :