چگونه در انجام دادن پیاده روی مهارت پیدا کنیم؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 17 مرداد 1397 در ساعت 15 : 5 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

پیاده روی برای سلامتی مزایای زیادی دارد و آسان ترین ورزشی است که می توانید در هر شرایط، در هر زمان و در هر سن و سالی که هستید آن را انجام دهید. این ورزش ساده و کم هزینه برای سلامتی ما فواید زیادی دارد و می تواند کمکی برای رسیدن به سلامتی و کاهش وزن ما باشد. این ورزش ساده و کم هزینه برای کاهش وزن و چربی سوزی بهترین گزینه است.

پیاده روی نیز مانند تمام ورزش ها اصول و قوانین مخصوص به خود را دارد که باید برای بهتر نتیجه گرفتن آنها را بدانید و متناسب به هدفی که دارید از آنها استفاده کنید تا راحت تر و البته سریع تر به اهداف مورد نظرتان برسید. برای بهتر یاد گرفتن اصول پیاده روی بهتر است با ادامه این مقاله با ما همراه شوید.

همان طور که گفته شد این ورزش را میتوان در هر مکانی یا حتی هر زمانی انجام داد. در باشگاه یا با رفتن به فضای باز یا حتی در خانه می توانید به راحتی پیاده روی کنید فقط باید این ورزش را درست و منظم انجام دهید.

در ابتدا برای کمک گرفتن از این ورزش با هر هدفی که دارید بهتر است مشخص کنید که می توانید در چه مکانی آن را انجام دهید. اگر نمی توانید به صورت روزانه و منظم به بیرون از خانه بروید یا فرصتی برای باشگاه رفتن نیز ندارید، بهتر است برای خانه تردمیلی تهیه کنید تا بتوانید از کوچکترین فرصت های خود نیز استفاده کنید.

با انجام دادن پیاده روی به صورت مستمر و روزانه می توانید علاوه بر بدست آوردن سلامتی به تناسب اندام تان نیز کمک کنید و به وزن ایده آل و متناسب خود برسید.

پیاده روی اگر صحیح انجام شود سبب چربی سوزی در بدنتان خواهد شد. تحقیقات ثابت کرده است با یک ساعت پیاده روی آرام میتوان تا 250 کالری سوزاند و اگر سرعت راه رفتن تان را نیز بیشتر کنید گاهی تا 350 کالری می سوزانید و زودتر به هدف نهایی خود یعنی لاغری خواهید رسید.

برنامه های از پیش تعیین شده ای که در تردمیل ها ذخیره شده اند می توانند کمک خوبی باشند برای اینکه بتوانید با برنامه درستی ورزش کنید و به هدف نهایی خود برسید. فراموش نکنید که بدن باید کم کم به فعالیت های شما عادت کند و به یکباره شدت تمرینات و حتی سرعت خود را افزایش ندهید و با بالا رفتن آمادگی جسمانیتان می توانید تمرینات بیشتر با شدت و سرعت بالاتری انجام دهید.

با انجام دادن پیاده روی می توانید علاوه بر زیبایی اندام، سلامتی خود را نیز تضمین کنید و کمتر دچار بیماری های پردردسری مانند: انواع بیماری های قلبی و عروقی، آلزایمر و ... شوید.

برای انجام دادن پیاده روی صحیح در ابتدا باید لباس ورزشی و از همه مهم تر کفش مناسبی تهیه کنید تا به کمر و ستون فقراتتان آسیبی نرسانید و وسط انجام تمرینات دچار درد یا آسیب دیدگی نشوید.

کفش ورزشی منتخب شما باید انعطاف پذیر باشد. به یاد داشته باشید که کفش سفت باعث آسیب دیدگی ساق پا شما در طولانی مدت می شود.

بدن شما باید حالت متوازن و درستی داشته باشد و بیش از اندازه قوز نکنید و شانه ها و گردنتان را صاف نگه دارید و برای دیدن پاهایتان گردن را خم نکنید. بهتر است روبه روی خود آینه ای نصب کنید تا با نگاه کردن به خود و فعالیتی که انجام می دهید بتوانید در هر زمان که نادرست قدم بر می دارید آن را اصلاح کرده و از به وجود آمدن مشکلات بعدی پیشگیری کنید.

بهترین حالتی که دست های شما در زمان پیاده روی می توانند داشته باشند 90 درجه است و این حالت به شما کمک می کند تا سریع تر راه بروید و الکی دست های شما به سمت عقب و جلو تاب نخواهند خورد.

درگیر کردن تمام عضلات بدن در زمان پیاده روی بهترین کاری است که باید آن را هوشمندانه انجام دهید. عضلات میانی بدن مخصوصا شکم را در زمان پیاده روی به داخل بکشید و تا 10 بشمارید و دوباره آن را رها کنید. این کار به جمع شدن عضلات شکم شما نیز کمک می کند و در ضمن شما نیز با فعال شدن دیافراگم تان راحت تر می توانید نفس بکشید.

نحوه راه رفتن تان بر روی تمام ستون فقرات و پاهایتان و گاهی تا گردنتان تاثیر می گذارد و بیش از اندازه نباید به پاشنه هایتان فشار وارد کنید. باید طوری گام بردارید پنجه ها و قوس پای شما نیز درگیر فعالیت شوند و اگر کسی پشت سر شما باشد کف کفش تان را ببیند و این بهترین حالت برای پیاده روی صحیح شما خواهد بود.

کم کم با بالا رفتن آمادگی جسمانی تان سرعت راه رفتن خود را نیز بالا ببرید تا بدن را دچار مشکل نکنید و ابتدا از سرعت طبیعی راه رفتن تان استفاده کنید.

به مرور زمان با بالا رفتن میزان آمادگی می توانید تعداد قدم هایتان را بالا ببرید و در نهایت سرعت کاهش وزن تان را بیشتر کنید.

برای بیشتر راه رفتن سعی نکنید گام های بلند بردارید، زیرا به بدن خود آسیب می زنید و بدن برای حفظ تعادل در چنین شرایطی بدتر سرعت را از شما می گیرد.

مدتی طول می کشد تا به سرعت دلخواهتان برسید و بهتر است پیاده روی با این سرعت را دو تا سه دقیقه ادامه دهید و بعد از آن می توانید بروید سراغ تمرینات اینتروال و پیاده روی تان را به خوبی مدیریت کنید.

کم کم می توانید پیاده روی با سرعت یا دویدن اینتروال را تجربه کنید یعنی برای 2 تا 3 دقیقه بدوید و برای 1 الی 2 دقیقه بعدی سرعت را پایین بیاورید و راه بروید. تحقیقات نشان می دهد پیاده روی با سرعت علاوه بر کالری سوزی خوبی که دارد، خطر مرگ زودرس را نیز کاهش می دهد.

با بالا رفتن آمادگی جسمانیتان می توانید از شیب تردمیل کم کم و حساب شده استفاده کنید. با کمک شیب می توانید میزان کالری سوزی بدن را بالا ببرید و سوخت و ساز بهتری در بدنتان به راه بیندازید.

با تمرین و منظم انجام دادن پیاده روی کم کم شاهد کم شدن وزن تان نیز خواهید بود و انگیزه بیشتری برای فعالیت هایتان خواهید داشت. در کنار ورزش رعایت رژیم غذایی سالم خود را نیز فراموش نکنید، زیرا این دو اصل یعنی ورزش و استفاده از مواد غذایی سالم در کنار هم شما را به نتایج دلخواهتان و البته سلامتی و تناسب اندام خواهند رساند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :