وزن قابل تحمل توسط تردمیل در انتخاب آن چه تاثیری دارد؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 7 دی 1396 در ساعت 13 : 56 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

امروزه در اکثر خانه ها یک دستگاه ورزشی وجود دارد، که به دلیل دسترسی آسان به آن خیلی راحت می توان از سلامتی و همچنین تناسب اندام برخوردار شد. این وسایل ورزشی نو ظهور که کارآیی زیادی دارند، پیشرفته بوده و دارای خصوصیاتی می باشند که در هنگام خرید آن ها، حتما باید به یک سری نکات دقت کرد، تا بتوان انتخاب خوبی داشت. زیرا این دستگاه در خانه شما ماندگار است و قرار نیست با دو روز استفاده آن را تغییر دهید.

تردمیل دستگاه ورزشی هوازی است که از این قاعده مستثنا نمی باشد، پس اگر قصد خرید آن را دارید سعی کنید در مورد دستگاه مورد نظر به خوبی تحقیق کنید، تا به مشکل برنخورید. یکی از مهم ترین نکات حین خرید تردمیل تحمل وزن آن می باشد، که همین گزینه خود به عواملی بستگی دارد که ما به آن ها اشاره خواهیم کرد.

فریم یا بدنه دستگاه: تردمیل هایی که در بازار موجود می باشند از جنس آلومینیوم، فولاد یا آهن هستند. هر چه قدر بدنه دستگاه قوی تر باشد، تحمل وزن آن نیز بیشتر خواهد شد، به این صورت با قرار گرفتن افراد سنگین وزن بر روی تردمیل فریم دستگاه به دلیل قدرت بالا صدمه نخواهد دید، که فریم های آهنی در مقایسه با اغلب بدنه ها از قدرت بیشتری برخوردار می باشند.

قدرت موتور تردمیل: در انتخاب تردمیل به این نکته توجه داشته باشید، که هر چه قدر قدرت موتور بیشتر باشد، تحمل وزن دستگاه نیز بیشتر خواهد شد . برخی تردمیل ها از موتوری با قدرت بالا برخوردارند، که تا وزن 160 کیلوگرم را نیز تحمل می نمایند بدونه اینکه دچار مشکل شوند. تردمیل های باشگاهی نیز از قدرت موتور بالایی برخوردار می باشند، زیرا مجبورند افرادی با وزن های سنگین و متفاوت را تحمل نمایند و همین امر باعث تفاوت تردمیل باشگاهی با انواع خانگی می شود.

سنگین وزن ترین فرد خانواده: شما باید به این نکته هنگام خرید دقت کنید که بر اساس وزن سنگین ترین فرد خانواده تردمیل را انتخاب نمایید، تا دستگاه به مشکل برنخورد. قابل ذکر است که حداکثر تحمل وزن توسط دستگاه باید 20 کیلوگرم از وزن فرد سنگین بیشتر باشد. برای مثال اگر سنگین وزن ترین فرد خانواده 100 کیلوگرم است، باید تردمیلی با تحمل وزن 120 کیلوگرم را انتخاب نمایید.

با رعایت نکات بالا شما می توانید دستگاهی را انتخاب کنید، که به آسانی تحمل وزن همه اعضای خانواده را داشته باشد. در غیر این صورت افرادی که وزنشان بیشتر از حد دستگاه می باشد، با دویدن بر روی تردمیل موجب صدمه به موتور و تسمه و بدنه آن خواهند شد، به همین دلیل است که حداکثر تحمل وزن توسط دستگاه، گزینه بسیار مهمی در انتخاب آن خواهد بود.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :