همه چیز در مورد تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 11 : 0 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

امروزه مشغله های زیاد دیگر وقتی باقی نمی گذارد تا به ورزش بپردازید. بیشتر اشخاص به دنبال راه حل های آسانی هستند تا بتوانند به راحتی تمرین و ورزش نمایند. ورزش کردن با تولید دستگاه های خانگی بسیار طرفدار پیدا کرده و افراد بیشتری نسبت به گذشته به آن توجه نشان می دهند. تردمیل نمونه ای از دستگاه های ورزشی خانگی است که قادر است ورزش هوازی مفیدی را در اختیار شخص قرار دهد. پیش از اینکه تردمیل تهیه کنید و از آن بهره ببرید، باید چند مورد را در نظر بگیرید تا ورزش خوبی را تجربه کنید .

زمانی که قصد خرید تردمیل دارید، حتما به بدنه دستگاه ترمیل دقت نمایید. بدنه بیشتر تردمیل ها از جنس فولاد ساخته شده است اما بعضی از تردمیل ها از جنس آلومنیوم می باشند. اینکه تردمیل از چه آلیاژی ساخته شده است، بسیار اهمیت دارد؛ چون این موضوع سبب می شود تا تردمیل از نظر میزان وزن قدرت توانایی مختلفی داشته باشد.قدرت موتور تردمیل در توانیی و قدرت آن حرف اول را می زند و هر اندازه توان موتور بیشتری باشد و بتواند به عنوان نمونه تا 150 کیلوگرم را تحمل کند، باید دارای بدنه مقاوم تر نیز باشد تا دچار مشکل نشود.

در تردمیل های باشگاهی نیز هر اندازه توان موتور بیشتر باشد، کاربران می توانند با وزن بالاتر و تعداد دفعات بیشتری از آن استفاده کنند؛ در هنگام خرید تردمیل های خانگی به وزن افرادی که قرار است از این وسیله استفاده کنند، دقت کرده و تردمیلی را خریداری کنید که متناسب با وزن آنها باشد و فضای زیادی را نیز اشغال نکند.قدرت موتور مهم ترین نکته ای است که بر قیمت تردمیل ز اثر می گذارد. معمولا قدرت موتور تردمیل های امروزی از 1 تا 7 اسب بخار متفاوت است. به یاد بسپارید که توان دستگاه از موتور آن تامین شده و به تسمه دستگاه تردمیل منتقل می شود.

حرف مرسوم و اختصاری نشان دهنده اسب بخار HP است و اغلب توان تردمیل را با آن نشان می دهند. هر چقدر قدرت موتور یک تردمیل بیشتر باشد، تردمیل از نظر قیمت بالا تر خواهد بود. جالب است بدانید در تردمیل های باشگاهی از جریان برق متناوب که به آن AC می گویند، استفاده می شود که این نوع برق شهری یا نول می باشد . تردمیل های خانگی با جریان برق مستقیم DC کار می کنند که به صورت 3 فاز می باشد. اغلب تردمیل های خانگی دارای قیمتی ارزان تری هستند و سیستم کنترل برق آنها نیز ساده تر می باشد .

موتور تردمیل خانگی بی صداتر است و همچنین بازدهی کمتری نیز دارد. معنی این بازدهی کمتر این است که می بایست پس از 45 دقیقه تمرین آن را خاموش کنیم تا به دستگاه آسیب نرسد و بعد از 1 ساعت می توان دوباره آن را روشن کرد. تردمیل های باشگاهی می توانند بیشتر روشن بمانند و برنامه های حرفه ای تری دارند و قیمت آن ها گران تر است. تردمیل باشگاهی سیستم کنترل مشکل تری در مقایسه با تردمیل های خانگی دارند. به عنوان نمونه اگر در خانواده خود شخصی با وزن 100 کیلوگرم دارید به راحتی می توانید تردمیلی با توان موتور 2 اسب بخار انتخاب نمائید که بتواند تا وزن 110 کیلوگرم را به راحتی متحمل شود و بتواند حداکثر تا 16 کیلومتر در ساعت را به فرد ارائه بدهد.

سرعتی که یک تردمیل می تواند در اختیار کاربر خود قرار دهد، اغلب بیشتر از آن مقداری است که او بتواند از آن استفاده کند و بیشتر افراد نمی توانند در مدت زمان طولانی بیشتر از 8 کیلومتر در ساعت بدوند.جستجو ها نشان داده که افراد اغلب بین سرعت 3 تا 7 کیلومتر می توانند استفاده کنند که اگر از این سرعت استفاده شود، کاربر می تواند 6 تا 10 کیلومتر در ساعت مسافت را طی کند. سرعت و مسافت بیش از این حد برای کاربران حرفه ای در نظر گرفته شده است که برای بهره گیری از آن باید دارای شرایط خاصی باشند.

کاربران فراموش نکنند که در هنگام خرید تردمیل به بیشترین وزنی که برای دستگاه قابل حمل است توجه کنند. این مقدار توانایی به بدنه دستگاه، ابعاد دستگاه، ضخامت تسمه، قدرت موتور، جنس غلطک و ضخامت تخته ارتباط دارد.اینکه کاربر بتواند در زمان راه رفتن بر روی تردمیل ایمنی داشته باشد، نکته بسیار مهمی است که باید آن را مورد توجه قرار بدهید. امروزه بعضی از تردمیل ها مجهز شده اند به گیره هایی که با اتصال به لباس کاربر ایمنی او را تضمین می کنند.

این گیره ها هنگامی که کاربر تعادل خود را از دست بدهد و زمین بخورد از دستگاه جدا شده و باعث خاموش شدن دستگاه می شود. این ویژگی به عنوان قفل کودک نیز عمل می کند و موقعی که بر روی تردمیل کسی نباشد، دستگاه کار نخواهد کرد.امروزه تردمیل ها با قابلیت های زیادی مدل سازی و تولید شده اند که یکی از اصلی ترین این قابلیت ها ضربه گیر می باشد که از وقوع سر و صدا و ایجاد مزاحمت برای دیگران جلوگیری می کند. ضربه گیر SDS لاستیکی انعطاف پذیر است که در زیر تخته دستگاه تعبیه شده است و از فشار آمدن بر روی عضلات و مفاصل کاربر جلوگیری می کند.

داشتن این ضربه گیر سطح دویدن خوبی به کاربر می دهد و آسیب کمتری به بدن او وارد می شود؛ دویدن بر روی یک تردمیل در مقایسه با سطح زمین ایمنی بیشتری دارد و فرد می تواند با اطمینان خاطر بیشتری بر روی تردمیل بدود. تردمیل طوری مدل سازی شده است که می تواند به راحتی دویدن و راه رفتن بر روی زمین را برای کاربر شبیه سازی کند؛ البته با ضریب اطمینان بیشتر. اگر کاربر بخواهد دویدن بر روی شیب زیاد را تجربه کند به آسانی می تواند با اضافه کردن شیب دستگاه این کار را انجام دهد و تمرین تپه نوردی یا کوه نوردی را در خانه انجام بدهد .

شیب در تردمیل به صورت متفاوت تنظیم می شود، گاهی به صورت دستی که معمولا در 3 الی 5 حالت متفاوت تنظیم شده و گاهی هم به صورت برقی انجام می شود . مانیتوری که بر روی تردمیل قرار داده شده انواع گوناگونی دارد که بخش های متفاوتی دارند. کاربران با این مانیتور ها می توانند اطلاعات مختلفی را در اختیار داشته باشند و همچنین کاربر با اطلاع از آنها میتواند تمرین خوبی را مدل سازی کند . این نمایشگرها اغلب به صورتLCD یاLED طراحی شده اند که با چراغ های متفاوت کوچکی روشن می شوند.

تردمیل ها جملگی مجهز به کلید روشن و خاموش هستند. بدون آن دستگاه روشن نمی شود؛ گاهی کلید خاموش و روشن و یا کلید تنظیم شیب و تنظیم سرعت برای دسترسی آسان بر روی دسته قرار داده شده است. فراموش نکنید، در زمان برنامه ریزی برای تمرین کردن به اندازه آمادگی جسمی خود توجه کنید و اگر از برنامه های از پیش تعیین شده دستگاه استفاده می کنید به سطح برنامه انتخابی خود دقت کنید. تعداد برنامه های از پیش تعیین شده معمولا 4 الی 12 برنامه در سطوح مختلف است.

تردمیل های امروزی دارای سنسور ضربان قلب هستند که با تماس دست می تواند به آسانی ضربان قلب کاربر را به نمایش در بیاورد. اطلاع از ضربان قلب میتواند به ورزشکار کمک کند تا بتواند به آسانی سطح تمرینات خود را انتخاب کند و فشاری هم به قلب وارد نشود.هنگامی که ضربان قلب به حدود 70 الی 80 درصد حداکثر ظرفیت خود نزدیک می شود، این امکان برای بدن پدید می آید که بتواند به راحتی چربی سوزی کند و فرد به هدف نهایی خود برسد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :