نحوه ی نگهداری از تردمیل برای طولانی تر شدن عمر دستگاه

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 10 : 50 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اهمیت قائل بودن به این نکته که نگهداری از انواع وسایل ورزشی به طولانی بودن عمر دستگاه و عملکرد بهتر آن کمک می کند مسئله ای همیشگی می باشد. برای نگهداری بهتر دستگاه نکاتی وجود دارد که با انجام آنها می توان؛ دستگاه را بدون بروز مشکلات متعدد به آسانی مورد استفاده قرار داد. هر یک از وسایل ورزشی دارای اجزایی منحصر به فرد می باشد که لازم است برای حفظ و نگهداری سالم آنها و همچنین در صورت خرابی و تعمیر مورد توجه قرار داد.

اولین نکته در نگهداری دستگاه های تردمیل محل نگهداری آن است که باید به دور از رطوبت یا تابش مستقیم نور خورشید باشد. تمیز نگه داشتن و گردگیری به موقع نیز به افزایش طول عمر دستگاه کمک می کند. وجود گرد و غبار در اطراف دستگاه موجب سایش تسمه می شود. از جمله قطعات مهم که میزان قابل توجهی از گرد و غبار را در خود جای می دهد موتور آن است. برای جلوگیری از آسیب رساندن به موتور، آن را از برق بکشید در پوش آن را برداشته و با جارو برقی موتور را تمیز کنید. توجه داشته باشید که جاروبرقی به موتور دستگاه آسیب نرساند.نوسانات احتمالی برق نیز می تواند خطرناک باشد که استفاده از یک دستگاه محافظ از بروز این مشکل جلوگیری می کند.

در ساخت تمامی تردمیل ها از تسمه استفاده شده که روغن کاری آنها در حفظ سلامتی و عملکرد آن موثر است ؛ اگر تسمه ی تردمیل شما دچار مشکل شده باشد و یا زمان زیادی از تعویض آن گذشته باشد؛ موجب کندی دستگاه میشود و اصطلاحا موجب سر خوردن تسمه می گردد.

اگر به طور مداوم از تردمیل استفاده می کنید امکان کشیده شدن تسمه و ایجاد لغزندگی در دستگاه را در پی خواهد داشت. کشش بیش از حد تسمه به موتور دستگاه فشار وارد کرده و در نتیجه دستگاه را خراب می کند. برهم ریختن تنظیم تسمه امری طبیعی است که می توان با استفاده از یک آچار آلن برای پیچاندن پیچی در قسمت انتهایی ریل درون کاور آن را تنظیم نمود. قبل از اینکه شروع به تنظیم و یا تعویض تسمه بکنید دستگاه را به طور کامل از برق بکشید تا خطری برای شما و دستگاه پیش نیاید.

از دیگر اجزای مهم و پرکارد در تردمیل ها مانیتورهای نمایش صفحه هستند که بسیار حساس می باشند. پس از هر بار استفاده به کمک یک پارچه نم دار می توان لک های ناشی از تعریق را پاک نمود.نوع عملکرد و نحوه ی استفاده فرد هنگام استفاده از تردمیل موضوع مهمی است که کیفیت دستگاه را حفظ می کند. برای شروع راه رفتن به روی دستگاه بهتر است که از کفش های کتانی مناسب استفاده نمود تا هم گام برداشتن به روی دستگاه را آسان تر کند و هم فشاری نیز به تردمیل وارد ننماید. در ابتدا سرعت دستگاه را در حد متعادل قرار دهید.

تمامی تجهیزات ورزشی که خریداری می شوند دارای ضمانت پس از فروش و دفترچه راهنما می باشند با مطالعه دفترچه راهنما می توانید نکات ساده نگهداری بهتر دستگاه را در اختیار داشته باشید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :