مناسب ترین زمان چربی سوزی را بشناسید

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 7 دی 1396 در ساعت 13 : 54 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

پزشکان کاهش بیش از یک کیلوگرم چربی در طی هفته را اصلا درست نمی دانند و معتقدند کاهش وزن باید از راه اصولی و درست و آهسته انجام شده تا بدن دچار مشکل نشود. زمانی که شما تلاش کنید تا وزن خود را در مدت زمان کمی پایین بیاورید، دچار ضعف و خستگی زیادی خواهید شد و باید به صورت اصولی با برنامه های غذایی و ورزشی مناسبی این کار را انجام دهید.

زمانی که دوره رژیمتان را شروع کردید، سعی کنید ورزش های متنوعی انجام دهید تا بدن به رویه ای مشخص عادت نکند و بتوانید سریع تر به نتایج دلخواهتان برسید. برای اینکه بتوانید به وزن دلخواه و تناسب اندام دلخواهتان برسید، بهتر است مدت زمان و تکرار جلسات تمرینات کاردیو خود را افزایش دهید. اگر تا به حال نیز این ورزش ها را تجربه نکرده اید، بهتر است کارتان را با 20 دقیقه در روز آغاز کنید و سپس با بیشتر شدن آمادگی جسمانیتان این مدت زمان را افزایش دهید.

با کمک تردمیل در هر زمانی می توانید پیاده روی انجام دهید و با استفاده از برنامه های از پیش تعیین شده می توانید در مدت زمان کوتاه ورزش خود را بهترین شکل آغاز کنید. در کنار ورزش های هوازی برای تنوع می توانید ورزش هایی نظیر دوچرخه سواری و شنا نیز انجام دهید تا سرعت رسیدن به هدفتان بیشتر شود.

همان طور که می دانید برای رسیدن به لاغری و تناسب اندام باید به کالری هایی که دریافت می کنید و غذایی که می خورید توجه کنید. با روش های اصولی و کمتر کردن غذایتان بدن را مجبور می کنید برای تامین انرژیتان چربی بیشتری بسوزاند و از این طریق زودتر به کاهش وزن برسید.

جالب است بدانید با انجام فعالیت های روزانه نیز می توانید به کاهش وزن خود سرعت ببخشید. فعالیت‌های روزمره؛ فعالیت‌های غیرتمرینی و ورزشی است که سبب بالا رفتن سوخت و ساز بدن شما می شود. تا جایی که می توانید این فعالیت های روزمره خود را بیشتر کنید، به طور مثال: پیاده روی های معمولی حتی تا رسیدن به محل کار یا هر جای دیگر را بیشتر کنید و تا می توانید فعالیت هایی مانند: رسیدگی به امور باغ و باغبانی، بازی با کودکان و شستن ماشین را خودتان انجام دهید تا در طی روز غیر از زمان انجام ورزش نیز بدنتان کالری بسوزاند.

حتی اگر هیچ زمانی برای انجام ورزش ندارید تردمیل خانگی خود را مقابل تلویزیون قرار دهید و در زمان اجرای تمرینات به تماشای فیلم و سریال های مورد علاقه تان بپردازید تا با سرگرم شدن متوجه گذر زمان نشوید و بتوانید مدت زمان بیشتری فعالیت کنید. همراه با این کاهش وزن به میزان آبی که می خورید توجه داشته باشید. در حین تمرین در ساعات مشخصی آب بنوشید، حتی اگر احساس تشنگی نکردید، زیرا با نوشیدن آب، سبب می شود تا هم آب از دست رفته بدنتان جبران شود و هم با نوشیدن آب متابولیسم یا در واقع سوخت و ساز بدن شما افزایش پیدا خواهد کرد و زودتر به لاغری می رسید.

کاهش وزن و کم کردن کالری دریافتی بدن را آرام آرام پیش ببرید تا بدن شما به یکباره دچار کمبود انرژی برای تمرینات نشود و این امر باعث نشود که شما هدفتان را رها کنید. تحقیقات نشان داده اند زمان ورزش کردن در هر ساعت از طول شبانه روز برای بدن مهم است، اما تجربیات ثابت کرده است بهترین زمان برای انجام ورزش شبهاست، در شب زمان ماهیچه ها کاملا تقویت شده و با ورزش کردن بدن فرم بهتری به خود خواهد گرفت و در نهایت فرد تناسب اندام بهتری پیدا می کند.

البته این نتیجه به معنی بی فایده بودن انجام ورزش در ساعات دیگر روز نیست، اما تحقیقات نشان می دهد اثرگذاری ورزش بر بدن شب ها بیشتر از ساعات دیگر است. ساعت بیولوژیکی بدن در این اتفاق بی تاثیر نیست و در شب بدن مخصوصا ماهیچه ها از انعطاف بالاتری برخوردار می شوند و شما میتوانید راحت تر ورزش کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :