معیارهایی درست برای انجام پیاده روی اصولی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 11 شهریور 1397 در ساعت 17 : 22 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

برای انجام دادن ورزش ساده ای مانند پیاده روی نیز باید اصول و قوانینی را رعایت کنید تا دچار آسیب و صدمه ای نشوید و بتوانید از مزایای این ورزش استفاده کنید. پیاده روی را مهم نیست در چه ساعت یا حتی مکانی انجام می دهید همین که شما با خودتان قرار بگذارید تا به صورت مستمر و روزانه مدت زمانی را ورزش کنید بسیار کار مهمی کرده اید.

هستند افرادی که نمی توانند به دلیل مشکلات روزانه و کاری به خارج از خانه بروند یا در باشگاه حضور داشته باشند، این عده بهتر است برای خانه تردمیلی خانگی تهیه کنند تا علاوه بر صرفه جویی در هر ساعتی که فرصتی پیدا کردند بتوانند ورزش ساده پیاده روی راحتی برای مدت زمان کوتاهی انجام دهند.

تردمیل های امروزی دارای برنامه های از پیش تعیین شده ای هستند که با انتخاب هر یک از آنها می توانید پیاده روی اصولی و درستی انجام دهید و شاهد نتایج خوب آن باشید. برای انجام دادن پیاده روی به روش اصولی بهتر است بدن خود را به طور مستقیم نگه دارید و شانه هایتان را آزاد اما صاف بگذارید.

اگر این حالت را به درستی حفظ کنید چانه شما به موازات زمین قرار خواهد گرفت و برای شروع راه رفتن سعی کنید گردن تان را خم نکنید و به روبه رو نگاه کنید. سرتان را به تماشای منظره اطراف گرم کنید یا اگر در خانه و بر روی تردمیل پیاده روی انجام می دهید بهتر است آینه ای در روبه روی دستگاه نصب کنید و تا بتوانید با نگاه کردن به خود و اندام تان انگیزه بیشتری برای فعالیت داشته باشید.

شانه های شما نباید الکی به هر طرف بچرخند و فعالیت زیادی داشته باشند یا سر شما مدام به زمین باشد و گردن و ستون فقرات خود را تحت فشار قرار دهید. بازوها باید در زاویه مشخص مثلا 90 درجه در کنار بدن حرکت کنند تا بتوانید آنها را تحت کنترل داشته باشید.علاوه بر گردن و شانه ها باید حواستان به عضلات میانی بدن تان نیز باشد.

کمرتان را صاف نگه‌داريد و نگذارید که کمر حالت قوز کرده ای داشته باشد، زیرا در این حالت به کمرتان فشار وارد خواهد شد و بعد از مدتی راه رفتن برایتان سخت می شود.

عضلات بخش میانی بدن یا همان عضلات شکمی تان را باید کمی سفت نگه دارید تا بتوانید عضلات را به منقبض شدن عادت دهید و بعد از آب شدن چربی درگیر پوستی شل و ماهیچه هایی آویزان نشوید.

در قسمت لگن و باسن نیز باید کنترل داشته باشید که بیش از اندازه به اطراف نچرخند، زیرا با چرخیدن بیش از حد لگن کم کم بعد از مدتی دچار درد و مشکلات خواهید شد که گاهی سبب می شود ورزش را نیز کنار بگذارید.

عضلات ران از عضلاتی هستند که هر چه آزادتر باشند چربی آنها راحت تر آب خواهد شد و می توانید کم کم فرم آنها را تغییر دهید.‌ تا زمانی که وزن بسیار بالایی دارید ندوید و سعی کنید آرام آرام سرعت راه رفتن تان را بیشتر کنید. زمانی که با وزن بالا بدوید به زانوهایتان فشار وارد می شود. زانوهایتان را در زمان راه رفتن در حالت عادی قرار دهید تا با سلامتی کامل بتوانید به اهداف خود برسید.

گام‌های شما باید کوتاه و سريع باشند تا بتوانید مسافت زیادی را در مدت زمان کمتری طی کنید و پای جلو را همیشه تکیه گاهی برای بدنتان قرار دهید.

قدم هایتان را مساوی بردارید و شروع راه رفتن تان با پنجه ها و سپس بر روی قوزک پایتان باشد تا فشار بر روی پاها و کمر پخش شود. با انجام دادن اصولی و درست نه تنها به بدن آسیبی نمی رسانید بلکه سبب کاهش وزن، افزایش گردش خون، ارتقای سلامتی تمام اعضای بدن و افزایش سوخت و ساز بدن تان خواهید شد.

با کمک پیاده روی می توانید بیماری های مهلک خاموشی مانند: فشار خون، دیابت، کلسترول و ... را از بین ببرید و حتی آنها را درمان کنید.

هر چه بیشتر پیاده روی کنید و به خودتان بیشتر فشار بیاورید، سودهای بیشتری نصیبتان می شود.

برای دریافت نتایج مطلوب تر از پیاده روی تان بهتر است به توصیه های زیر عمل کنید:

با افزایش آمادگی جسمانی تان سریع تر پیاده روی کنید. می توانید از مدت زمان کم شروع کنید و کم کم این مدت را بیشتر نمایید و بدن را تحت فشار بیشتری قرار دهید. با انجام دادن پیاده روی تندتر کالری بیشتری می سوزانید و زودتر به اهداف مورد نظرتان می رسید.

همان طور که گفته شد در زمان پیاده روی سرتان را بالا نگه دارید تا عضلات سرینی، ران ها و کمر شما نیز تحت تاثیر این کار ساده شما درست عمل کنند و دردی را در زمان پیاده روی تجربه نکنید.

به لباس تان در زمان انجام دادن پیاده روی نیز توجه کنید. لباس و کفش ورزشی مناسبی تهیه کنید تا در آنها احساس راحتی و خوبی داشته باشید. لباس و مخصوصا کفش های نامناسب در زمان انجام پیاده روی شما را زودتر خسته خواهند کرد و ادامه دادن راه برایتان مشکل خواهد شد.

با بالا رفتن آمادگی بدن تان بعد از مدتی بهتر است با خودتان وزنه نیز داشته باشید تا کم کم بتوانید ماهیچه های بدن تان مخصوصا دست ها را نیز فرم دهید. با کنترل وزنه کم کم ماهیچه ها سفت خواهند شد و بدن موزن تری پیدا خواهید کرد.

قدم های بلندتری بردارید تا مجبور نباشید تند راه بروید و به خود فشار بیاورید. تند دویدن نیز شبیه دویدن است و با آن تفاوتی ندارد و می توانید از این طریق نیز کالری بیشتری بسوزانید.

مدت زمان پیاده روی را تغییر دهید و بعد از مدت زمان کوتاهی از برنامه های مختلف تردمیل استفاده کنید تا بدن به یک نواختی عادت نکند و بتوانید از فعالیت تان جواب دلخواه را دریافت کنید.

با این نکته ها می توانید پیاده روی اصولی را انجام دهید و به نتایج دلخواه تان در صحت و سلامت دلخواهتان برسید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :