مشکلات تردمیل های ارزان قیمت

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 8 فروردین 1397 در ساعت 12 : 5 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

امروزه به دلایل مختلف از جمله نامساعد بودن آب و هوا یا نبود فضای کافی برای انجام تمرینات ورزشی اکثر مردم از دستگاه های ورزشی هوازی در منازل و باشگاه های ورزشی استفاده می کنند. تردمیل جایگاه ویژه ای در تجهیزات ورزشی خانگی دارد. به طوری که نیم بیشتر مردم در جهان تمایل بسیاری به داشتن این دستگاه دارند. شما با تهیه تردمیل که یک دستگاه ورزشی خانگی می باشد این امکان را پیدا می کنید که به طور دائم آن را در دسترس داشته باشید و هر زمان که فرصت پیدا کردید به انجام تمرینات ورزشی خود بپردازید.

با وجود یک تردمیل خانگی دیگر نیاز نیست برای رفتن به فضای باز یا باشگاه وقت خود را هدر بدهید و با این دستگاه همه افراد خانواده می توانند به راحتی در محیط خانه یک فعالیت ورزشی مناسب برای حفظ سلامتی و تناسب اندام را تجربه کنند. اگر به دنبال نتیجه بهتری از تمرینات هوازی خود هستید، باید هزینه بیشتری صرف خرید دستگاه با کیفیت و مرغوب کنید که دارای امکانات بهتری باشد و انجام تمرینات ورزشی شما را راحت تر و جذاب تر کند، البته این ویژگی روی قیمت دستگاه تاثیرگذار است.

راه رفتن و دویدن روی تردمیل تناسب اندام بدن شما را حفظ می نماید و ضربان قلب شما را بالا می برد، اگر دچار پشت درد باشید آن را ازبین می برد و فشار خون راکاهش می دهد. در صورتی که تمرینات ورزشی را با تردمیل هر روز و به طور منظم انجام دهید، سوخت و ساز بدنتان زیاد می شود و میزان چربی سوزی بالا می رود.

اگر به مدت یک ساعت در روز و با شدت متوسط به راه رفتن و دویدن روی تردمیل ادامه دهید می توانید چربی زیادی بسوزانید، همچنین باید در کنار ورزش از یک برنامه غذایی مناسب استفاده کنید. با توجه به میزان قیمت انواع تردمیل های موجود در بازار، آن دسته از تردمیل هایی که قیمت کمتر از 3 میلیون تومان دارند ارزان قیمت هستند و چنین دستگاه هایی مقرون به صرفه نیستند بهتر است تهیه نشوند. زیرا در مدت کوتاهی فرسوده و از رده خارج می شوند، ممکن است زودتر از آنچه انتظار می رود خراب شوند.

افرادی که برای کاهش وزن و لاغری می خواهند از تمرینات هوازی استفاده کنند باید به صورت مداوم و مستمر به تمرینات ورزشی بپردازند، تردمیل یک دستگاه ورزشی خانگی هوازی است که به صورت روزانه می توانید با آن ورزش کنید. شاید برخی دیگر از اعضای خانواده یا دوستانتان بخواهند از تردمیل خانگی شما استفاده نمایند، بنابراین بهتر است دستگاهی تهیه کنید که برای استفاده های مکرر پاسخ گو باشد و استانداردهای جهانی را داشته باشد.

تردمیل هایی که دارای قیمت بالای 6 میلیون تومان هستند کیفیت، کارایی و مزایای بیشتری را در اختیار شما قرار می دهند و اگر به دنبال کاهش وزن و تناسب اندام هستید این تردمیل ها کمک بیشتری به شما می کنند، دلایل مختلفی برای این نظریه وجود دارد پس با صرف هزینه بالاتر می توانید نتیجه مطلوب تری بگیرید.

تردمیل ها با قیمت گران تر موتورهای قوی تری دارند و این خصوصیات موجب افزایش ظرفیت دستگاه می شود. سیم کشی داخلی و عایق بندی تردمیل ها یی که موتور ضعیف دارند به مرور زمان خراب می شود. هنگامی که تردمیل بوی سوختگی بدهد، نشانه نیم سوز شدن موتور آن و آسیب دیدگی در بخش های دیگر آن است و باید هرچه سریع تر تعمیرکار خبر کنید. تردمیل های گران تر در اندازه های بزرگتر هستند، ولی دیرتر خراب می شوند.

زمانی که تردمیل روشن است در داخل آن یک سری واکنش هایی در حال انجام شدن است و موتور باید سخت کار کند، بنابراین اگر سیستم الکتریکی دستگاه قدرت کافی را نداشته باشد نمی تواند بار اضافی را خوب تحمل نماید و به دستگاه فشار وارد می کند که موجب خرابی آن می شود.

پردازنده ها در تردمیل اگر مرغوب و با کیفیت باشند، هنگامی که بر روی تسمه فشار زیادی وارد می شود تسمه واکنش نشان داده و شرایطی را فراهم می کند تا شما بتوانید راحت تر و روان تر بر روی دستگاه راه بروید یا بدوید. اما اگر پردازنده کیفیت لازم را نداشته باشد، ارتباط بین دستگاه و تسمه کندتر ایجاد می شود و شما روی دستگاه احساس لغزش می کنید. در تردمیل هایی که ارزان قیمت هستند پردازنده های با کیفیت به کار نرفته است.

در تردمیل هایی که دارای قیمت بالایی هستند موتور مجزایی وجود دارد که می توانید بر اساس نوع تمرینات ورزشی خود شیب را درآن تنظیم کنید که به اصطلاح شیب برقی دارند.
شیب برقی به وسیله فشار یک دکمه و به صورت اتوماتیک تنظیم می شود. شیب در اکثر تردمیل های ارزان قیمت به وسیله اهرم کوچکی افزایش می یابد که جنس آن از پلاستیک می باشد و معمولا به صورت دستی شیب تنظیم می شود.

این اهرم ها با گذشت زمان خراب می شوند، اگر در تردمیل از شیب زیاد استفاده می کنید و مجبور هستید مدام آن را تغییر دهید باید این نکته را مد نظر قرار دهید. عمر مفید قطعات در تردمیل های ارزان قیمت 2 سال است و پس از آن دستگاه نیاز به تعمیرات اساسی قطعات دارد. اهرم ها در تردمیل های گران قیمت فلزی و با کیفیت هستند، اهرم فلزی عمر بیشتری دارد و تنظیم شیب توسط آن راحت تر انجام می شود.

غلطک ها و یا تاقان ها در تردمیل های گران قیمت فلزی می باشند و در مقابل ضربه مقاومت بالاتری نشان می دهند. اما تردمیل های ارزان قیمت اغلب دارای غلطک های پلاستیکی هستند که ممکن است دچار انحراف، چرخش یا کاهش سایز شوند و این عیب ها به تردمیل آسیب وارد می کنند.

تردمیل های گران تر به دلیل داشتن موتورهای قوی توان تحمل وزن بیشتری دارند، در نتیجه برای افراد بیشتری قابل استفاده هستند. به همین دلیل تردمیل های باشگاهی توانایی تحمل وزن بسیار بالایی را دارند. در صورتی که تردمیل های خانگی تحمل وزن پایین تری را دارند و اگر افراد بسیارسنگین وزن از آن استفاده کنند ممکن است موتورش بسوزد. تردمیل ها با قیمت بیشتر دارای امکانات بیشتری هستند، مثلا حسگرهای ضربان قلب دارند که برای تعیین میزان تمرین و ورزش پارامتر مهمی می باشد و به شما نشان می دهد در چه زمانی باید شدت تمرینات خود را تغییر دهید.

امکان پخش موسیقی دارند که با استفاده از آن می توانید تمرینات ورزشی مفرح تری را انجام دهید و درحین راه رفتن یا دویدن به آهنگ مورد علاقه خود گوش دهید. تردمیل های گران برنامه از پیش تعیین شده در حافظه خود دارند که این امکان را برای شما فراهم می کنند تا بتوانید یک برنامه ورزشی مناسب و اصولی را برای خود طراحی کنید. همچنین این تردمیل ها عرض تسمه بیشتری دارند که فضای راه رفتن و دویدن مناسب تری را نسبت به تردمیل های ارزان برای شما ایجاد می کنند.

تردمیل ها با قیمت های بالاتر دارای ضربه گیرهایی هستند که از ایجاد سرو صدا به اطراف جلوگیری می کنند و به شما این امکان را می دهند که در محیط های آپارتمانی بدون مزاحمت برای همسایگانتان بتوانید راحت به تمرینات ورزشی روزانه خود بپردازید. همچنین این تردمیل ها دارای ضربه گیرهایی هستند که مانع از فشارهای وارده به زانوها و مفاصلتان می شوند، افرادی که ترجیح می دهند درخانه ، دور از هرگونه سرو صدا و آلودگی هوای بیرون به ورزش بپردازند، این تردمیل ها می توانند یک انتخاب مناسب برای آن ها باشند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :