مزایای استفاده از تردمیل در زمستان

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 10 : 51 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

هنگامیکه پیرامون تردمیل گفتگو می نماییم ، ورزشکاران به دو دسته کلی تقسیم بندی می گردند؛ افرادی که از جمله دوستداران تردمیل هستند و کسانی که تردمیل را کسل کننده و خسته کننده می پندارند.

چنانچه لباس گرم دارید و می توانید محیط های سرد و باز را تحمل نمایید ، می‌توانید در روزهای سرد و زمستانی در بیرون از منزل ورزش نمایید، ولی برخی اوقات خوب است در منزل مانده و بر روی تردمیل فعالیت‌های ورزشی جذابی را انجام نمایید .
البته لازم به ذکر است هنگامیکه درباره تردمیل صحبت می نماییم ، از نقطه نظر افرادی که از ورزش نمودن به وسیله تردمیل لذت می‌برند، این وسیله ورزشی با انواع محیط‌ها تطبیق پیدا کرده و دستگاهی هوازی ریتم پذیر است. از طرف دیگر، افرادی که تردمیل را خسته کننده می پندارند، میزان آن را هم به صرفه نمی‌بینند و هیچ علاقه‌ای به صرف نمودن هزینه‌های بیشتری ندارند.

خوب است بدانید که «کریستین کلارک» بانوی اهل آلاسکا که برنده مسابقات دو ماراتون ۲۰۰۰ المپیک تابستانی آمریکا گردید، از افراد موفقی بوده که اکثر تمرینات خودش را بر روی تردمیل انجام می‌داده و با مدیریت سالم و صحیح این تمرینات هوازی، به چنین موفقیت بزرگی دست پیدا کرد.

هوای خارج از خانه سرد است

اکثر وقت ها در فصل زمستان هوای بیرون از منزل سرد و یا بسیار سرد می باشد، لذا می‌توان به وسیله خرید البسه و لوازم مخصوص دویدن در محیط‌های سرد، ورزش نمودن در محیط‌های باز را فراهم نمایید، ولی در اکثر اوقات مبلغ این نوع لوازم ورزشی حتی می‌تواند از قیمت برخی از تردمیل‌ها بالاتر گردد.

بر اساس تحقیقات انجام گرفته اداره ملی اقیانوسی و جوی (NOAA) زمانیکه میزان سرمای باد کمتر از ۱۵- درجه فارنهایت گردد، اثرات سرمازدگی در کمتر از ۳۰ دقیقه روی پوست بروز پیدا می نماید. لذا چنانچه در زمان دویدن در فصل زمستان و در روزهای سرد سال تجربه زیادی دارید، خوب است زمانیکه دمای هوا به زیر صفر می‌رود، دویدن و راه رفتن را تنها به وسیله تردمیل تجربه نمایید.

مسیرهایی که پیست اسکیت روی یخ می‌شوند!

Carrie Tollefson یکی از شرکت کنندگان مشهور و مطرح مسابقات دوو میدانی ۱۵۰۰ متر المپیک ۲۰۰۴، بعد از زمین خوردن در زمان تمرین کردن در جاده‌های یخ زده و برفی پایان ورزش خودش را رقم زد به دلیل آنکه اکثرعضلات کناره شکم، کمر و عضلات میانی بدنش پاره شده بود.

اکثرا، برف مسئله اصلی جهت ورزش کردن در بیرون از منزل نیست، ترکیب شدن برف با جاده های غییر استاندارد و غیر اصولی و عدم وجود داشتن مسیرهای خاص دویدن یک مشکل بسیار مهم و جدی به شمار می‌آید. لذا چنانچه درباره کیفیت ساخت مسیرهای دویدن خودتان شک دارید، بهترین کار این است که در داخل منزل مانده و از تردمیل استفاده نمایید ، زیرا تردمیل نوع دویدن شما را سریع‌ترو بهتر و اصولی تر نیز خواهد کرد.

دانستن ارزش تمرینات مهم

در صورتیکه یک نوع برنامه تمرین خوب و مفید و مهم و بخصوص در اختیار دارید و یا قصد دارید به مقدار سرعت معین برای شرکت نمودن در مسابقات حرفه‌ای دست یابید، درنگ نکنید که باید این کار را به وسیله تردمیل انجام دهید، به دلیل آنکه سرما و لغزندگی مسیر های دویدن ممکن است تا به ما آسیب جدی رسانیده و مقدار کیفیت تمرینات هوازی را کاهش دهد.

بر اساس مطالعات موسسه Naval Medical آمریکا، میزان مصرف کردن اکسیژن در شرایط آب و هوایی سرد بالا می‌رود (یعنی تمرینات دارای بازده کمتری می شود، و سریعتر خسته می‌شوید). این نتیجه می‌تواند به این دلیل باشد که عضلات در هوای سرد از نقطه نظر مکانیکی بازده پایین تری دارند. شاید با پوشیدن لباس‌های گرم عضلات خودتان را گرم تر نگه دارید ولی لباس‌های ضخیم می توانند به کیفیت و بازده ورزش شما آسیب برسانند.
لذا در این مواقع سوالی به وجود می آید که آیا باید به جای دویدن در بیرون از منزل بر روی تردمیل بدویم؟ در جواب به این پرسش بایستی به نوع تمرینات ، شرایط آب و هوایی، و سطح تجربه در مقابله با زمستان. چنانچه هوا بسیار سرد باشد، در خانه بمانید، روی تردمیل تمرین نمایید تا حداقل بفهمید در حال انجام چه کاری هستیدو در مجموع بهتر است در مواقعی که هوا سرد است به وسیله تردمیل تمرین نمایید .

چنانچه جاده ها جهت عبور اتومبیل ها مساعد و مناسب نبود، حتما بایستی برای دویدن نیز مناسب نباشد و نمی توان دوید.لذا باید در خانه تمرینات دویدن را به وسیله تردمیل انجام داد.

نحوه تمرین روی تردمیل در زمستان

ضربان قلب شما روی تردمیل متفاوت است. بدون وجود داشتن عواملی خارجی مثل باد، تپه، گرما و …، ضربان قلب شما بر روی تردمیل بایستی پایین‌تر از ضربان قلب در محیط بیرون از منزل باشد. این ضربان به دلیل آنکه تردمیل پاهایتان را به عقب می‌راند، متفاوت خواهد بود. لذا ، میزان ضربان قلب در زمان دویدن بر روی تردمیل در هر میزان سرعتی در مقایسه با دویدن در جاده پایین‌تر خواهد بود. لذا با بکارگیری و ترکیب نمودن شیب‌های متنوع تردمیل در برنامه تمرین ، می‌توانید ضربان قلب‌تان را بالا بیاورید.

 از چه طریق می توان یک تردمیل کاملا مناسب خریداری نماییم؟

در زمان خرید تردمیل باید کاملا به قدرت موتور، عرض تسمه، برند، ضربه گیر ها و مدل تردمیل دقت کامل نمایید .البته فروشگاه هایپر جیم به شکل تلفنی و رایگان به خریداران محترم مشاوره بهترین انتخاب را می‌دهد.

هایپرجیم به عنوان یکی از معتبرترین فروشگاه های اینترنتی محصولاتی همچون دوچرخه ثابت‌، تردمیل، صندلی ماساژ، اسکی فضایی و دستگاه‌های بدنسازی، به شکل روزانه قیمت تردمیل و موجودی تمامی محصولات را به روز رسانی می نماید و به مشتریان مشاوره رایگان داده و این امکان را فراهم نموده است که برای خرید تردمیل و دیگر محصولات ورزشی می توانید به صورت حضوری مراجعه کرده و از نزدیک محصولات را مشاهده کرده و قبل از خرید آنان را مورد آزمایش قرار دهید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :