فواید ورزش با شیب تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 10 : 58 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

زمانی که بر روی سطح صاف و بدون شیب تردمیل ورزش انجام دهید، می توانید به راحتی راه رفتن و دویدن بر سطح صاف زمین را برای خود شبیه سازی کنید. بدن زمانی که بر روی سطح صاف راه می رود با هیچ مقاومتی روبه رو نمی شود.برای اینکه این مقاومت و چالش در بدن ایجاد شود، میتوان از شیب تردمیل استفاده کرد. وجود 3 فاکتور زمان، سرعت و شیب در دستگاه های تردمیل این امکان را به کاربران خود می دهند تا با زیاد کردن یکی از آنها تمرینات شدیدتری انجام دهند و کالری سوزی بدن بیشتر شود.

همان طور که می دانید تردمیل دستگاهی کاملا هوازی است که انجام دادن تمرینات هوازی با آنها بسیار آسان است.اغلب افرادی که به سراغ این دستگاه ها می روند به دنبال تناسب اندام و لاغری هستند و با استفاده از شیب برقی هم به راحتی کالری سوزی انجام می دهند و هم راحت تر عضله سازی می کنند.

تردمیل های جدید امروزی اغلب مجهز به شیب برقی شده اند و دیگر لازم نیست برای تغییر شیب دستگاه از تردمیل پایین بیایید و شیب دستگاه را تنظیم کنید.شیب برقی با توانایی که دارد به سرعت تغییر حالت در شیب دستگاه را انجام می دهد و کاربر در حالت های متفاوت می تواند ورزش خود را انجام دهد و در مدت زمان کمتری به اهداف در نظر گرفته خود برسد.

تنها تفاوتی که بین ورزش بیرون از خانه و در منزل است، نبود نقش مقاومت هواست که با زیاد کردن شیب دستگاه به اندازه 1 درصد به راحتی میتوان این مقاومت را شبیه سازی کرد. بیشتر تردمیل های امروزی دارای حافظه و برنامه های از پیش تعیین شده هستند که کاربر می تواند در کمترین زمان ممکن با انتخاب یکی از آنها ورزش خود را شروع کند.

هر چه میزان شیب تردمیل بیشتر باشد، کالری سوزی بیشتری اتفاق میفتد و کاهش وزن خوبی انجام می شود. نمایشگرهای تردمیل های امروزی می توانند به راحتی مسافت ، زمان، ضربا قلب و ... کاربر را به نمایش در بیاورند که کاربر با اطلاع از آنها ورزش خود را به گونه ای طراحی کند که به بدن خود آسیبی وارد نشود.

همان طور که می دانید ضربان قلب از شاخص های مهمی در انجام دادن ورزش است که کاربر با درنظر گرفتن آن می تواند سطح تمرینات خود را مشخص کند و فراموش نکنید که در حین انجام دادن تمرینات به ضربان قلب خود توجه زیادی داشته باشید تا دچار مشکلی نشوید.اگر بتوانید ضربان قلب خود را بین 70 تا 80 درصد حداکثر ظرفیت خود را نگه دارید، بدن در منطقه چربی سوزی خود باقی می ماند و زودتر به اهداف در نظر گرفته شخصی خود خواهند رسید.

تردمیل های پیشرفته امروزی به سنسور تعیین ضربان قلب مجهز شده اند که کاربر با لمس آنها می تواند ضربان قلب خود را در هر دقیقه بر روی نمایشگر تردمیل مشاهده کند.توجه داشته باشید که ضربان قلب اگر بیشتر از 99 درصد ظرفیت خود برسد، احتمال به وجود آمدن مشکلات قلبی ماند سکته و ... زیاد خواهد شد و بیشتر به این دلیل باید به ضربان قلب خود توجه بیشتر یا حتی ویژه ای داشته باشید.

نمایشگر می تواند اطلاعات خوبی را در اختیار کاربر قرار دهد و این اطلاعات برای ورزشکار ارزش زیادی دارد و او میتواند با اطلاع از وضعیت عمومی بدن خود الگوی خوبی برای تمریناتش طراحی کند.ادامه دادن منظم ورزش از اهمیت زیادی برخوردار است و تحقیقات انجام شده مشخص کرده است که کسانی که به طور منظم 5 جلسه در هفته و هر بار به مدت 30 دقیقه ورزش انجام می دهند، به نتایج بهتری در ورزش کردن دست پیدا خواهند کرد.

انجام دادن فعالیت راه رفتن و دویدن در خانه با استفاده از تردمیل نسبت به خارج از خانه و فضای بیرون بسیار راحتتر است و دیگر لزومی ندارد با عوامل خارجی و مشکلاتی مانند ترافیک و آلودگی دست و پنجه نرم کنید.بیشتر افرادی که با دستگاه های ورزشی در داخل خانه ورزش انجام می دهند، در ادامه دادن ورزش های خود تداوم بیشتری دارند تا افرادی که در باشگاه ها یه فضای بیرون از خانه خود ورزش انجام می دهند.

میزان کالری که در هنگام انجام دادن ورزش مصرف می شود، در میزان کار کردن شش ها و قلب نیز تاثیر زیادی دارد و آنها را وادار به فعالیت بیشتر خواهد کرد. همان طور که می دانید وقتی که شیب تردمیل را افزایش می دهید، عضلات بیشتری درگیر ورزش کردن شده و در نتیجه کالری بیشتری سوزانده می شود.به افرادی که زانو درد ندارند و دچار مشکل و بیماری در استخوانها و ستون فقرات خود نیستند، استفاده کردن از شیب متوسط با سرعت زیاد، توصیه می شود تا به اهداف در نظر گرفته خود زودتر برسید.

زمانی که بعد از گرم کردن بدنتان بر روی تردمیل توانستید تعادل خود را حفظ کنید، بهتر است دستگیره های دستگاه را رها کنید و به دستگیره ها تکیه ندهید. انجام دادن این کار نه تنها تعادل شما را بر هم میزند بلکه باعث می شود در حین انجام دادن ورزش کالری کمتری بسوزانید. گرفتن دستگیره ها باعث می شود فرم اصلی بدنتان نیز بر هم بریزد و دچار مشکل شوید.

در زمان راه رفتن یا حتی دویدن، حرکت دست ها را با حرکت پاهیتان هماهنگ کنید و کنار بدنتان قرار دهید. به یاد داشته باشید که دستهایتان باید زاویه ای 90 درجه در کنار بدنتان داشته باشد. تحقیقات نشان داده است راه رفتن و دویدن بر روی تردمیل در خانه از بروز آسیب و صدمات احتمالی به زانوها کم می کند و در صورتی که راه رفتن و دویدن در فضای بیرون باعث به وجود آمدن استرس زیاد می شود و درصد آسیب رسیدن به مفاصل زانو را چندین برابر می کند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :