روش های پیشگیری از گردن درد پس از کار با تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 10 : 58 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

فعالیت بر روی دستگاه هوازی تردمیل از بهترین روش هایی است که باعث می شود سطح آمادگی جسمانی و تناسب اندام افراد بالا برود. سطح تسمه تردمیل هر چقدر نرم و انعطاف پذیر باشد برای دویدن کاربر مناسب تر خواهد بود.وجود ضربه گیرها، مفاصل بدن را با فشار زیاد روبه رو نمی کند. بیشتر اوقات به دلیل نامناسب بودن آب و هوا در دسترس نبودن و نزدیک نبودن فضایی مناسب برای انجام دادن ورزش در بیرون از خانه و انجام دادن تمرینات، دستگاه تردمیل جایگزین بسیار مناسبی برای این کار است.وقتی به تردمیل خانگیتان شیب 1 الی 2 درجه ای بدهید، شرایط بیرون از خانه را برای خود شبیه سازی می کنید.

تردمیل های جدید و امروزی قادر هستند که توسط آنها کاربر بتواند از وضعیت عمومی خود اطلاع پیدا کند و از الگوهای مناسب طراحی شده برای ورزش خود استفاده کند. نمایشگر این تردمیل ها اغلب به راحتی اطلاعاتی مانند؛ زمان، سرعت، مسافت طی شده، ضربان قالب و کالری سوزی را نشان دهد که توسط کاربر به وسیله آنها سطح تمرین و توانایی خود را ارزیابی کند.وقتی ورزش را به صورت نادرست خود با تردمیل یا هر دستگاه ورزشی دیگر انجام دهید، مشاهده خواهید که در نواحی مختلف بدن خود احساس درد و ناراحتی خواهید کرد. درست بودن موقعیت بدن در حین انجام دادن ورزش اهمیت زیادی دارد.

اگر به شکل درست و اصولی و درست ورزش کنید و به انجام دادن ورزش بپردازید، دردهای نامتعارف و غیر عادی پس از انجام دادن ورزش و تمرینات به سراغتان نمی آید.در زمان انجام دادن تمرینات خود با تردمیل سر خود را زیادتر از حد معمول بالا یا پایین نگه ندارید.انجام دادن این کار باعث کم شدن کارایی بدن شما و گردن درد می شود و باید سعی کنید زمانی که مشغول راه رفتن یا دویدن بر روی تردمیل هستید به نقطه مقابل خود فقط نگاه کنید و برای رسیدن به این اتفاق می توانید در مقابل دستگاه ورزشی خود آیینه استفاده کنید.

زمانی که مشغول ورزش کردن هستید، بالا تنه خود را صاف و عمود نگه دارید و سرتان را مرکز ستون مهره های خود قرار دهید.هر زمان که خسته شدید، ورزش خود را به زمان دیگری موکول کنید. خستگی زیاد باعث می شود تا کتف ها و سر به پایین کشیده شده و این موضوع باعث می شود تا تنش زیادی در ناحیه گردن به وجود بیاد و اگر به این کار ادامه دهید، حتما دچار مشکل گردن درد خواهید شد.

قبل از اینکه ورزش خود را شروع کنید، حتما بدنتان را حتما گرم کرده و گرم کردن بدنتان باعث می شود تا در حین انجام دادن حرکات و تمرینات ورزشی دچار آسیب ورزشی و مشکلی نشوید.قبل از اینکه ورزشتان را بر روی تردمیل شروع کنید، چند دقیقه حرکات کششی انجام دهید و به صورت آهسته کشش بسیار نرم به گردن خود بدهید تا از هر نوع گرفتگی جلوگیری شود. حرکات کششی و نرم، گرم کردن بدن قبل از انجام دادن ورزش گردش خون را سریع تر و بهتر می کند و باعث می شود تا تمرینات به بدن پاسخ بهتری بدهد.

چه زمانی که بر روی تردمیل می دوید یا بر روی زمین سعی کنید ریتم بدنتان را روان و ثابت نگه دارید، برای اینکه این کار را به راحتی بتوانید انجام دهید، بهتر است به موسیقی پر انرژی و پر ضرب گوش دهید و همراه با آن ضرب آهنگ و موسیقی گام بردارید.زمانی که با کمک موسیقی ورزش کنید، سرعتتان نیز افزایش پیدا می کند و بهتر نیز می توانید تعادل خود را حفظ کنید.

برای اینکه بتوانید به راحتی تعادل خود را حفظ کنید، بهتر است دسته های تردمیل را رها کنید و مانند زمانی که بر روی زمین راه می روید یا می دوید بر روی تردمیل نیز قدم بردارید.دستهایتان به صورت 90 درجه در دو طرف بدنتان نگه دارید.گرفتن دسته های تردمیل به صورت مداوم موجب ایجاد تنش و گرفتگی در قسمت بالا تنه و مخصوصا در ناحیه گردن می شود. به دست های خود باید اجازه دهید در حالت عادی به سمت عقب و جلو بروند و چرخشش داشته باشند.

انجام دادن دم و بازدم به صورت منظم در حین تمرینات از به وجود آمدن گرفتگی و درد پیشگیری می کند. همان طور که می دانید انجام تمرین بر روی دستگاه تردمیل یک ورزش هوازی محسوب می شود و معمولا به ورزش هایی هوازی گفته می شود که در مدت زمان نسبتا طولانی و با شدت متوسط انجام شود و در انجام دادن این حرکات بدن به اکسیژن و آب بیشتری پیدا می کند.

نوشیدن آب در حین انجام دادن ورزش به صورت جرعه جرعه کمک می کند تا دمای بدن متعادل نگه داشته شود و سوخت و ساز بدن نیز افزایش پیدا کند.در واقع با نوشیدن آب بدن خود را هیدارته نگه می داریم و از دست رفتن آب زیاد بدن در هنگام تعریق بدن در زمان تمرینات بدن که موجب سردرد و تنش در عضلات گردن می شود.همان طور که می دانید یک فرد باید به طور معمول 8 لیوان آب بنوشد تا بدن بتواند نیاز هایش را در هنگام انجام دادن ورزش تامین کند. در پایان تمرینات به یاد داشته باشید که دقایقی را به سرد شدن بدنتان اختصاص دهید.

ابتدا سرعتتان را بر روی دستگاه کم کنید و به آرامی بر روی دستگاه حرکت کنید تا میزان ضربان قلبتان کم شود و بعد آن را خاموش کنید و بعد از آن پایین بیاید و به انجام حرکات کششی مشغول شوید.ماساژ گرفتن بعد از انجام دادن تمرینات و ورزش کردن باعث رفع خستگی و از بین رفتن کوفتگی پس از ورزش می شود، ماساژ دیدن پس از انجام ورزش باعث ریکاوری فوق العاده ای می شود.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :