رعایت کردن نکات ایمنی در هنگام ورزش با تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 10 : 57 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

همان طور که می دانید یکی از دستگاه های هوازی پرطرفدار خانگی تردمیل است که مانند تمام دستگاه های ورزشی یا حتی خانگی برای استفاده از آن باید نکات ایمنی را رعایت کنیم تا به مشکلی برخورد نکنیم.انجام دادن کارهایی ساده وقت شما را زیاد نمی گیرد؛ ولی هم برای حفظ سلامتی خودتان سودمند است و هم به عمر دستگاه شما خواهد افزود. در مرحله اول سعی کنید چگونگی کار با تردمیلتان و عملکرد آن را از افراد ماهر مانند؛ فروشنده آموزش ببینید و اطلاعات کافی را از او حتما دریافت کنید.

می دانید که رعایت نکات ایمنی در استفاده از هر دستگاهی لازم و ضروری است و جزو اولین کارها باید در نظر گرفته شود. این روزها با پیشرفت علم و فن آوری تردمیل هایی طراحی شده اند که در زمان روشن کردن آنها اگر وزن کاربر تا حد در نظر گرفته خود نرسیده باشد، حرکت نمی کنند و کاربران این دستگاه ها دچار مشکلی نخواهند شد.طراحان تردمیل برای امنیت و ایمنی کاربران خود مگنت ایمنی طراحی کرده اند که با متصل کردن آن به لباس می توانید از به وجود آمدن خطر جلوگیری کنید. با بر هم خوردن تعادل کاربر و به وجود آمدن مشکلی مگنت از دستگاه جدا می شود، موتور دستگاه خاموش شده و از به وجود آمدن آسیب و صدمات بیشتر جلوگیری می کند.

برای قرار دادن تردمیلتان جای ایمنی را در خانه پیدا کنید، تا هم بتوانید ورزش خود را به راحتی انجام دهید و هم دچار مشکل و آسیبی نشوید. در زمان استفاده از تردمیل به یاد داشته باشید که با سرعت مناسب بدوید یا راه بروید.در شروع ورزشتان سرعت را بین 3تا 5 کیلومتر بگذارید و با سرعت زیاد ورزشتان را شروع نکنید تا مشکل و خطری برای شما به وجود نیاید. در ابتدای شروع ورزشتان می توانید دسته های تردمیل را بگیرید و بعد از بدست آوردن تعادل باید دست های خود را رها کنید تا بدن فرم اصلی خود را از دست ندهد و دچار مشکلی نشود.

دست ها در زمان انجام دادن ورزش با تردمیل باید کنار بدن قرار داشته و مخالف حرکت پاها در حرکت باشند. به یاد داشته باشید که سرعت دستگاه را به صورت ناگهانی زیاد نکنید، زیرا با این کار تعادلتان بهم می خورد و دچار مشکل خواهید شد.زمانی که می خواهید سرعت دستگاهتان را بالا ببرید باید این کاررا کم کم انجام دهید و یک درجه یک درجه آن را افزایش دهید. فراموش نکنید که با بالا رفتن سرعت دستگاه ریتم راه رفتنتان را نیز تغییر دهید و با آن هماهنگ کنید تا با این سرعت به راه رفتن عادت کنید و دچارمشکلی نشوید.

فراموش نکنید قبل از اینکه ورزش خود را شروع کنید، برای مدت زمانی هرچند کوتاه بدن خود را گرم کرده و حتما از برنامه مشخصی پیروی کنید و زمانی که به کار با تردمیل عادت کردید، تمرینات خود را شروع کنید و کم کم سرعتتان را بالا ببرید.بعد از انجام دادن تمرینی سنگین می توانید استراحت خوبی داشته باشید و فراموش نکنید که در زمان انجام دادن ورزش بطری آب و حوله ای کنار دستتان قرار دهید تا با استفاده از آب، بدنتان دچار کم آبی نشود و مشکلی برای آن به وجود نیاید.

زمان مشخصی را برای آب نوشیدن خود قرار دهید تا دچار کم آبی و گرما زدگی نشوید.انجام دادن دم و باز دمی درست و صحیح نفس کشیدن باعث می شود تا به بافت ها در زمان انجام دادن ورزش اکسیژن خوبی برسد و فراموش نکنید که اگر به بافت ها و عضلات درگیر ورزش اکسیژن کافی نرسد، دچار اسپاسم و گرفتگی عضلات خواهید شد.

به یاد داشته باشید زمانی که احساس بی حالی و ضعف کردید، فورا تمرینات خود را متوقف کنید و از دستگاه تردمیل پایین بیاید تا به بدنتان آسیبی وارد نشود.اگر در ابتدای استفاده از تردمیل با سرعت آهسته ورزش خود را شروع کنید و بعد زمانی که احساس کردید آمادگی لازم را بدست آوردید، سرعت خود را زیاد کنید، دچار مشکل نخواهید شد.

به یاد داشته باشید که در زمان استفاده از تردمیل از کفش مناسبی استفاده کنید و هیچ وقت با پای برهنه ورزش نکنید، زیرا باعث آسیب دیده گی پاهایتان یا حتی سوختگی آنها خواهد شد و دچار مشکل می شوید.تلاش کنید که قدمهایتان بر روی تردمیل یکنواخت باشد تا تعادلتان بر هم نریزد و دچار مشکلی نشوید. در زمان راه رفتن یا دویدن بر روی تردمیل نباید پاهایتان جلوتر از خودتان حرکت کند تا بتوانید تعادلتان را حفظ کنید و دچار مشکلی نشوید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :