راحت ترین راه حل ها برای کالری سوزی بیشتر کدامند؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 22 خرداد 1397 در ساعت 14 : 40 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

برای رسیدن به تناسب اندام و لاغری میزان سوخت و ساز بدن شما اهمیت زیادی دارد. کالری سوزی با عوامل و راهکارهایی مانند ورزش و ... بیشتر می شود و دانستن این نکات چه باید کرد تا بدن کالری سوزی بیشتری داشته باشد، بسیار اهمیت دارد و لازم است. در روزهایی که اصلا حس ورزش کردن ندارید چطور می توانید کالری بسوزانید؟

بهتر است برای دریافت اطلاعات مفیدتر به این مقاله توجه کنید. فراموش نکنید که هیچ راه حلی بهتر از انجام دادن ورزش به صورت مرتب و روزانه و پیروی از رژیم غذایی سالم نیست.

برای اینکه بتوانید ورزش خود را هر روز و در هر شرایطی ادامه دهید بهترین راهکار انجام دادن ورزشی ساده مانند پیاده روی است. اگر بتوانید هر روز از خانه خارج شوید که چه بهتر و اگر وقت کافی برای این کار را ندارید، بهترین کار آن است که تردمیلی برای خانه تهیه کنید و در خانه برای مدت زمان کمی هم شده فعالیت مفیدی داشته باشید و کالری بسوزانید.

استفاده از توپ پیلاتس

برای اینکه بتوانید در حین انجام دادن کارهای روزانه یا حتی تماشای تلویزیون به جای نشستن بر روی یک صندلی از یک توپ تعادل یا پیلاتس استفاده کنید. با نشستن بر روی این توپ عضلات و تمام بدن شما برای حفظ تعادل خود درگیر فعالیت هستند و این کار سبب افزایش سوخت و ساز در بدن شما خواهد شد. اگر این کار را به صورت مستمر ادامه دهید کم کم عضلات بدن مخصوصا عضلات میانی قوی تر خواهند شد و قدرت بیشتری می گیرند.

بیشتر فعالیت کنید

از هر فرصتی برای انجام دادن فعالیت استفاده کنید. به طور مثال برای حرف زدن با تلفن یا تماشای فیلم نیز بیکار نباشید و راه بروید یا بر روی تردمیل خانگی بدوید. راه رفتن اگر متناسب باشد سبب خستگی شما نخواهد شد و برعکس به بالا رفتن سوخت و ساز بدن تان کمک خواهد کرد.

قهوه بنوشید

خوارکی هایی هستند که به بالا رفتن سوخت و ساز بدن ما کمک زیادی می کنند که می توانیم از آنها کمک بگیریم. قهوه و چای سبز یا فلفل قرمز جزو این گروه از مواد غذایی هستند که می توانید برای بالا بردن سوخت و ساز بدن تان از آنها استفاده کنید. قهوه و چای سبز با افزایش دمای داخلی بدن سبب بالا رفتن سوخت و ساز بدن و بهتر آب شدن چربی ها می شوند. البته فراموش نکنید که اضافه کردن مواد شیرین کننده و حتی شیر کار شما را خراب می کنند و برای شما فایده ی چندانی نخواهند داشت.

آدامس بجوید

بله درست شنیدی با اینکه ظاهرا جویدن آدامس خسته کننده است، اما سبب سوزاندن کالری بیشتر در بدن شما خواهد شد. جویدن آدامس سبب می شود تا کالری بیشتری بسوزانید و کمتر احساس گرسنگی داشته باشید.

آب بیشتری بنوشید

حتما از فواید بی شمار آب مطلع هستید و لازم است یادآوری کنیم که با خوردن آب علاوه بر شاداب شدن پوست و ... سوخت و ساز بدن نیز بالاتر خواهد رفت مخصوصا اگر آبی که میل می کنید سرد باشد. بدن برای اینکه آب سرد را به دمای بدن برساند فعالیت بیشتری انجام می دهد و همین فعالیت سبب سوزانده شدن کالری بیشتر در بدن خواهد شد.

این نکته را فراموش نکنید که آبی که میل می کنید نباید بیش از اندازه یخ باشد تا به بدن مخصوصا کبد آسیبی وارد نکند.

تمرینات قدرتی انجام دهید

انجام دادن تمرینات قدرتی از بدن انرژی زیادی می گیرد و سبب سوزاندن کالری بیشتر در بدن شما خواهد شد. با انجام این تمرینات حتی بعد از اینکه تمرینات هوازی خود را با تردمیل انجام دادید به شما کمک می کند تا عضلات خوش فرم و زیبایی نیز داشته باشید.

پروتئین بخورید

پروتئین را از رژیم غذایی خود برای سریع تر لاغر شدن حذف نکنید، زیرا پروتئین به شما کمک می کند تا هم بر اشتهای خود تسلط بیشتری داشته باشید و هم هضم این ماده غذایی انرژی بیشتری از بدن می گیرد و سبب کالری سوزی بیشتر بدن شما خواهد شد.

خواب کافی داشته باشید

ساعت خواب تان را طوری تنظیم کنید تا 7 الی 8 ساعت در شب بخوابید. با داشتن خوابی خوب و کافی اشتهای شما کنترل می شود و از افزایش وزن شما جلوگیری خواهد شد.

بیشتر بایستید

زندگی امروزه ما سبب شده بیشتر ساعات روز را بنشینم و تحرکی نداشته باشیم چه در سر کار، چه در راه برگشت و چه در خانه دائما در حال نشستن هستیم و این موضوع فعالیت ما را کم می کند. بهترین کار آن است که از هر فرصتی که می توانید برای راه رفتن استفاده کنید تا بدنتان کالری بیشتری بسوزاند و حتی برای یک قدم هم شده به تناسب اندام دلخواهتان نزدیک شوید.

کمتر تلویزیون تماشا کنید

سعی کنید برای تماشای فیلم مورد علاقه تان نیز بی تحرک یک جا نشینید و برای آن چاره ای بیندیشید. تردمیل را نزدیک تلویزیون قرار دهید یا بر روی توپ پیلاتس بنشینید تا با یک تیر چند نشان بزنید.

مقداری به فعالیت‌های خود اضافه کنید و برای مدت زمان هر چند کوتاه بعد از کارتان نیز برنامه ریزی مفیدی انجام دهید.

انجام تمرینات با شدت بالا را امتحان کنید

بدن به یک رویه زود عادت می کند و بهترین کار تغییر رویه شما هراز چند گاه است. انجام تمرینات با شدت بالا در مدت زمان های کم به شما کمک می کند تا بتوانید بدن را شوکه کرده و میزان سوخت و ساز آن را بالا ببرید. البته فراموش نکنید که ریکاوری برای بدن لازم است و باید همه چیز حساب شده و دقیق انجام شود تا شاهد نتایج و تغییرات خوبی در بدن تان باشید.

با تغییرات کوچک در زندگی روزانه می توانید علاوه حفظ سلامتی بدنتان به تناسب اندام خوبی برسید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :