تفاوت تردمیل های با کیفیت و بی کیفیت

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 7 دی 1396 در ساعت 13 : 56 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تردمیل دستگاهی است که در صورت خرید آن سریع تصمیم به تعویض یا فروشش نخواهید گرفت و این دستگاه قرار است سال ها شما را در رسیدن به تناسب اندام و سلامتی همراهی نماید. پس حتما قبل از خرید تردمیل باید به کیفیت دستگاه توجه داشته باشید تا با استفاده از آن به مشکلی برنخورید.

تردمیل هایی که قیمت پایینی دارند، بی شک پس از مدتی از رده خارج می شوند و توان اولیه خود را از دست می دهند و به ناچار مجبورید قطعات آن را تعویض کنید. همین کار باعث می شود هزینه گزافی بابت دستگاه بی کیفیت بپردازید، در صورتی که اگر از روز اول به دنبال دستگاه باکیفیت بودید قطعا به این مشکل برنمی خوردید.

اگر برای خرید تردمیل مشکل بودجه دارید، سعی کنید دستگاهی را که از امکانات پایین تر برخوردار بوده، اما کیفیت آن بالاتر است انتخاب کنید تا بتواند کارایی لازم را داشته باشد و مدت زمان بیشتری از آن استفاده نمایید. اگر قیمت دستگاه برایتان مهم نیست نیز سعی کنید تردمیلی را انتخاب کنید که دارای استاندارد های جهانی بوده و کیفیت بالایی داشته باشد و بدون هیچ مشکلی سال ها شما را همراهی نماید.

تفاوت های تردمیل باکیفیت و بی کیفیت

تفاوت در قدرت موتور: در ساخت تردمیل های بی کیفیت، معمولا از موتور های ضعیف استفاده شده است که باعث می شود به مرور زمان سیم کشی دستگاه و عایق بندی آن دچار مشکل شده و در صورت تداوم در استفاده از دستگاه، موتور را بسوزاند که با بوی سوختگی خفیفی نیز همراه می باشد. در تردمیل های با کیفیت از موتور های قوی و بزرگتر استفاده شده است و به همین جهت از قیمت بالاتری برخوردارند و در صورت استفاده زیاد متحمل فشار نخواهند شد.

تفاوت در وسایل استفاده شده هنگام تولید: در روند تولید تردمیل های ارزان قیمت، در قسمت هایی از دستگاه مانند یاتاقان یا غلطک از قطعات پلاستیکی استفاده شده است که پس از مدتی خشک یا سفت می شوند و موجب بروز مشکلاتی از قبیل کاهش سایز، چرخش و ... خواهند شد.

در صورتی که در تردمیل های باکیفیت در روند تولید آنها از فلز استفاده شده باشد، در برابر ضربه ها و فشارهای وارده حین تمرین بسیار مقاومت خواهند داشت، طول عمر دستگاه بیشتر خواهد شد و همچنین از بروز مشکل جلوگیری می کند که البته در قیمت تردمیل نیز تاثیر گذارخواهد بود.

تفاوت در حرکت تسمه ها: در ساخت تردمیل پردازنده ای استفاده شده است که با ایستادن بر روی تسمه دستگاه عکس العمل نشان می دهد. در مدل های بی کیفیت این پردازنده ها دیر عمل می کنند، کند هستند و در پردازش بین خود و تسمه دچار تاخیر می شوند. به همین دلیل هنگام استفاده دارای تکان، لغزش و ایجاد صدا می باشند. در صورتی که در تردمیل های با کیفیت این پردازنده ها بسیار قوی بوده و در صورت فشار وارده زود عمل می کنند و در هنگام دویدن و راه رفتن بر روی تردمیل، تسمه حرکت بسیار نرم و روانی دارد و این به دلیل سرعت پردازنده دستگاه است.

تفاوت در سیم کشی ها: تردمیل های بی کیفیت یا ارزان قیمت در صورت فشار آوردن بیش از حد مجبور به کار کردن سخت می شوند و همین فشار بر موتور را بیشتر می کند و به دلیل ضعیف بودن سیم کشی های برقی دستگاه و مصرف بیشتر انرژی، دچار سوختگی خواهند شد و بوی آن به مشام می رسد.

اما تردمیل های با کیفیت به دلیل داشتن موتور قوی تر از سیم کشی های قوی برخوردارندو در صورت فشار آوردن بیشتر، در برابر مشکلاتی از قبیل سوختن دوام می آورند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :