تردمیل را کجای خانه قرار دهیم؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 10 : 56 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

بیشتر اوقات افراد با خرید تردمیل به جای اینکه از آن به عنوان وسیله ای برای ورزش استفاده کنند، برای آویزان کردن لباس ها یا در حقیقت از آن مانند چوب لباسی استفاده می کنند. برای اینکه مطمئن باشید که این اتفاق برای تردمیلتان نمی افتد، باید توجه زیادی به انتخاب مکان و جای مناسب برای آن باشید.تعداد دفعات استفاده شما از تردمیل با جای قرار گرفتن آن ارتباط مستقیمی دارد و حتی گاهی لازم است برای اینکه جای خوبی برای تردمیل خود انتخاب کنید از یک متخصص یا طراح دکوراسیون نیز مشورت بگیرید تا او بتواند بهترین راهنمایی را برای انتخاب مکان مناسب به شما ارائه دهد.

با صرف چند دقیقه از وقتان به مکان های مناسب در خانه برای قرار گرفتن تردمیلتان می توانید بهترین مکان را برای دستگاه خود انتخاب کنید.برای کمک به شما چند مورد مناسب ر ا به شما پیشنهاد می دهیم که می توانید با انتخاب مناسبتان از ورزش کردن با تردمیل لذت ببرید.یکی از این مکان ها گاراژ یا پارکینگ است که یکی از بهترین گزینه ها محسوب می شود.

این مکان این امکان را به شما می دهد تا از محیط شلوغ خانه و خانواده دور شوید و در محیطی آرام به ورزش کردن بپردازید ولی تنها مشکلی که دارد عدم کنترل شما بر سرما یا گرمای این مکان است که امکان دارد شما را آزار دهد و باعث ناراحتی شما شود. البته این مشکل هم قابل حل است با استفاده از فن یا بخاری می توانید با خیال راحت در فضای آرام به موسیقی مورد علاقه خود گوش دهید و ورزشتان را به صورت جدی دنبال کنید.

راهروی پایین ترین طبقه؛ نیز می تواند مکان مناسبی برای گذاشتن تردمیلتان باشد. در نظر داشته باشید اگر فضای مناسبی برای دویدن و امکان کنترل هوا وجود دارد و جای مناسبی هم در خانه ندارید از این مکان در خانه قافل نشوید.اتاق خواب درون خانه یکی از بهترین گزینه های پیشنهادی ما به شماست؛ چرا که هر بار بعد از بیدار شدن از خواب با مشاهده آن فکر ورزش و انجام حرکات نرمشی به شما یاد آوری می شود و همین امر باعث می شود تا شما ورزش بیشتری انجام دهید.

با انتخاب اتاق خواب حتما به نکاتی مانند: پنجره، پوستر محرک ورزش، تلویزیون و اسپیکر بی سیم توجه داشته باشید تا بتوانید مدت زمان زیادی را با آرامش خاطر و لذت ورزش کنید و به سلامتی و تناسب بدنتان بپردازید.به یاد داشته باشید که قبل از انتخاب بهترین مکان برای تردمیل ابتدا باید بهترین انتخاب را برای خرید تردمیل انجام دهید و هنگام خرید به راهنمایی های فروشنده و صاحبنظران گوش دهید و از راهنمایی های دیگران استفاده کنید.

فضایی که برای قرار دادن تردمیل نیاز دارید را قبل از خرید انتخاب کنید. اندازه های تردمیل را قبل خرید در نظر بگیرید و با فضایی که در منزل برای آن در نظر گرفته اید، مقایسه کنید زیرا اکثرا دستگا ها در فروشگاه کوچکتر به نظر می آیند و اگر بعد از آوردن به خانه در فضای مورد نظر شما جای نگیرند و به مشکل برخواهید خورد.

در هنگام خرید تردمیل به این نکته توجه کنید که تردمیل های موتوردار و بی موتور اختلاف قیمت زیادی دارند. تردمیل هایی که قیمت پایین تری دارند، معمولا مشکلات زیادتری نیز داشته و باید تا مدت ها با آنها دست و پنجه نرم کنید.جالب است بدانید که تردمیل های بدون موتور اگر وضعیت بیشترین حد شیب خود قرار نگیرند، نمیتوان آنها را جابه جا کرد و در هنگام استفاده و حرکت، کاربر نمی تواند شیب آن را تغییر دهد.این تردمیل های بدون موتور از استحکام و قدرت کمتری نسبت به دیگر تردمیل ها برخوردار هستند.

توجه داشته باشید که قبل از اینکه با تردمیل کار و فعالیت خود را شروع کنید، هدف خود را مشخص کنید مخصوصا برای اجرای برنامه های طولانی. مثلا در نظر بگیرید که می خواهید از انجام دادن این تمرینات به کاهش وزن پیدا کنید؟ یا بدن خود را برای مسابقات می خواهید آماده کنید؟

اگر در ابتدا هدف خود را مشخص کنید و بعد شروع به برنامه ریزی و حتی این برنامه را مکتوب کرده و طبق آن فعالیت خود را شروع کنید، می توانید راحت تر و سریعتر به هدفتان برسید. برای رسیدن به هدف خود، اهداف کوتاه مدت تری برای خود انتخاب کنید تا دسترسی به آنها برای شما راحت تر باشد.

رسیدن به اهداف کوتاه مدت باعث می شود تا شما انگیزه بیشتری برای ادامه تمرینات خود داشته باشید؛ به طور مثال اگر قصد دارید در مدت یک سال 10 کیلو کم کنید، در ابتدا سعی داشته باشید تا در مدت زمان یک ماه 1 کیلو کم کنید تا هم باعث ایجاد انگیزه بیشتر برای شما شود و راحت تر به هدف نهایی خود برسید.پس فراموش نکنید که تعیین هدف و برنامه ریزی برای رسیدن به آن بسیار موثر است. شما می توانید به راحتی یکی از اهداف زیر را برای انجام ورزش خود در نظر بگیرید و فعالیتتان را آغاز کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :