تردمیل دستگاه لاغری

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 10 : 59 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اکثر ما انسانها به طور ناخودآگاه علاقه مند به زیبایی جسمانی و ظاهری هستیم و روزانه تلاش می کنیم تا به این امر مهم دست پیدا کنیم. گاهی این تغییر را از سبک زندگی خود شروع کرده و با دریافت اطلاعات درست روش صحیح زندگی را دنبال کرده و دوری از استرس روانی و نگرانی، استراحت کافی و تغذیه مناسب و ورزش به تمام افراد پیشنهاد می شود.

همان طور که می دانید تردمیل دستگاهی کاملا هوازی است که برای رسیدن به تناسب اندام و کاهش وزن یکی از بهترین دستگاه ها محسوب می شود، به یاد داشته باشید که استفاده درست و اصولی از این دستگاه در میزان کارایی آن بسیار اهمیت دارد.ورزش کردن در صبح بر روی تردمیل بسیار برای بدن مفید بوده و در چربی سوزی آن بسیار کمک میکند.در هنگام انجام دادن ورزش اگر با معده خالی فعالیتتان را شروع کنید، بدن برای اینکه نیرو و توان لازم را برای فعالیت را داشته باشداز ذخایر چربی بدن استفاده میکند و به همین دلیل نیز کاهش وزن برای فرد بیشتر می شود.

نحوه استفاده از تردمیل

در زمانی که می خواهید از تردمیل استفاده کنید دسته های آن را رها کنید، زیرا این کار باعث میشود شما بیشتر از هر زمان دیگری تلاش کنید و فعالیت شما باعث کالری سوزیتان شود. پیش از اینکه بخواهید دسته های تردمیل را رها کنید از سرعت دستگاهتان مطمئن شوید و هنگامی که سرعت دستگاه برایتان مناسب بود و قادر بودید تعادلتان را حفظ کنید، دستگیره ها را رها کنید.

تردمیل های امروزی مجهز به یک صفحه نمایش دیجیتالی شده اند که کاربر به راحتی میتواند سرعت، مسافت طی شده، درجه شیب و ضربان قلب خود را مشاهده کند و با این اطلاعات مهم که دستگاه در اختیار او قرار می دهد، ورزش موفق و مفیدی را انجام دهد.تعداد ضربان قلب در هر دقیقه سطح تمرینات ورزشی را تعیین کند، همان طور که میدانید ورزش میتواند 3 سطح خفیف، متوسط و شدید داشته باشد. هر شخص باید بداند در چه سطحی ورزش می کند و کدام سطح برای او بهتر است، زیرا ورزش در این 3 سطح مختلف اثرات متفاوتی بر بدن دارد.

قبل از انجام دادن ورزش بهتر است حداکثر ظرفیت ضربان قلب خود را محاسبه کنید و برای اینکه این کار را انجام دهید سن خود را از عدد 220 کم کنید، عددی که بدست میآید حداکثر ظرفیت فلب شما را نشان میدهد و بهتر آن است که در اواسط تمرین کردنتان ضربان قلبتان به 90 درصد حداکثر ظرفیت قلبتان برسد.

گرم کردن

پیش از اینکه تمرینات سنگین خود را شروع کنید، حداقل به مدت 5 دقیقه با سرعت کم بر روی تردمیل راه بروید. بعد از اینکه بدنتان به آمادگی کامل رسید میتوانید 1 الی 2 دقیقه با نهایت سرعت بدوید و راه بروید تا تمرینات شما کامل شود و زودتر به اهداف خود برسید.
فراموش نکنید که در انتهای ورزشتان به مدت 5 دقیقه نیز با سرعت کم بر روی تردمیل راه بروید تا بدنتان سرد شود و دچار مشکل نشوید.

تمرین اینتروال

برای اینکه تمرینات متناوب یا اینتروال انجام دهید باید مانند روش گرم کردن 1 الی 2 دقیقه با سرعت بدوید و بعد به مدت 1 دقیقه آرام راه بروید و این چرخه را تا 20 یا 30 دقیقه ادامه دهید.

زمانی که در حال دویدن یا راه رفتن بر روی تردمیل هستید باید دستها از آرنج خم بشوند و زاویه 90 درجه پیدا کنند و با حرکت پاها به جلو و عقب بروند. به یاد داشته باشید که حرکت دستها همراه بدن وقتی که می دوید یا راه میروید باعث میشود تا بدن کالری بیشتری بسوزاند.اگر برنامه ورزشی خود را بعد از 6 یا 8 هفته تغییر بدهید و به طور مدام تمریناتتان را تکرار نکنید برای بدنتان بهتر است ، زیرا بدن زود به رویه ای عادت کرده و جوابی که میخواهید را از ورزشتان نخواهید گرفت.

برای اینکه بدنتان را چار چالش کنید و از فلات تمرینی عبور کنید می توانید به راحتی از دستگاه های دیگر مانند دوچرخه ثابت یا اسکی فضایی کمک بگیرید و اگر تنها از تردمیل استفاده میکنید در خانه سرعت یا شیب دستگاه خود را بیشتر کنید.انجام دادن ورزش های قدرتی مانند درازنشست و ... بعد از تمرین کردن با تردمیل زمانی که بدن هنوز گرم است می تواند به سفت شدن عضلات کمک کند. برخی از مدل های تردمیل های امروزی مجهز به پایه درازنشست می باشند.

زمانی که بخشی از اضافه وزن خود را از دست دادید و بعد از تمرین کردن با تردمیل درحالی که هنوز بدنتان گرم است میتوانید با دمبل و وزنه نیز کار کنید و عضلات خود را غافلگیر کنید و مانع ایجاد فلات تمرینی شوید. برای اینکه زودتر به هدف نهایی خود دست پیدا کنید، هیچ وقت از سرعت بالا و شیب زیاد استفاده نکنید زیرا انجام دادن این کار نه تنها باعث کاهش وزن و رسیدن به هدف نهایی شما نمیشود، بلکه باعث می شود تا دچار مشکلاتی نیز شوید و نتوانید به ورزش کردنتان ادامه دهید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :