تاثیر ورزش و تغذیه بر تناسب اندام

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 7 دی 1396 در ساعت 13 : 53 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

برای رسیدن به تناسب اندام و کاهش وزن نباید تنها به تمرینات ورزشی تکیه کنید تا بتوانید درست و اصولی به نتایج دلخواهتان برسید. حتما شما نیز به این موضوع برخورد کرده اید که بعد از انجام دادن ورزش هورمون‌های گرسنگی و اشتها فعال می شوند و ما احساس گرسنگی می کنیم.

اگر با تلاش بسیار بتوانید یک ساعت پیاده‌روی سریع انجام دهید میتوانید 400 کیلوکالری بسوزانید و بعد از آن حتما احساس گرسنگی خواهید کرد و اگر به سراغ خوردن نوشابه، پیتزا و ... بروید بیشتر از کالری‌ که سوزانده اید، کالری دریافت خواهید کرد. باید این را بدانید حتی رعایت اصول تغذیه ای بیشتر از ورزش و داشتن فعالیت بر بدن ما تاثیر می گذارد.

برای داشتن فعالیت و انجام ورزش باید از هر فرصتی که می توانید استفاده کنید به طور مثال از راه ‌پله‌ها به‌جای آسانسور و .... استفاده کنید و سعی داشته باشید میزان دریافتی کالریتان کمتر از همیشه باشد. فعالیت و ورزش به بیشتر شدن سوخت‌ وساز بدن ما کمک می‌کند و می توانیم زودتر به اهداف مورد نظرمان برسیم. جالب است بدانید سوخت‌وساز بدن ما با بی تحرکی تغییر می‌کند و حتی ضعیف می‌شود. با افزایش فعالیت و انجام دادن ورزش مجدد سوخت‌وساز بدن تغییر کرده و شروع به چربی سوزی می کند.

زمانی که در حین کم کردن وزن هستید ورزش تأثیر کمتری نسبت ‌به تغذیه بر روی بدن شما دارد ولی زمانی که این کار را به اتمام رساندید و به وزن ایده آل خود رسیدید انجام دادن ورزش تاثیر زیادی خواهد داشت. این را باید بدانید که افرادی که به وزن مطلوب خود رسیده اند و فعالیت بدنی ندارند احتمال بازگشت به وزن قبل آنها بیشتر است. با انجام دادن ورزش و فعالیت های روزانه می توانید کالری بسوزانید و بین دریافت و سوزاندن کالری ها تعادل ایجاد کنید. این‌گونه می‌توانید انعطاف بیشتری در رژیم غذایی‌تان ایجاد کنید و بدون افزایش وزن، غذای بیشتری بخورید.

افرادی که اضافه وزن داشته اند و با تلاش توانسته اند به وزن دلخواهشان برسند باید بدانند، در زمان تناسب اندام باید برای حفظ وزن خود بیشتر از کسانی تلاش کنند که تا حالا اضافه‌ وزن نداشته‌اند. این را بدانید سوخت‌وساز بدن هیچ‌وقت به خود به خود زیاد نشده و در آن حالت نیز باقی نمی ماند و برای حفظ دست آورد خود باید بیشتر از افراد عادی تلاش کنید. اغلب ما برای رسیدن به تناسب اندام انواع و اقسام رژیم ها و راه کارهای متفاوت آن را امتحان کرده ایم مانند رژیم های کربوهیدرات، رژیم کم‌چربی و…

ترکیب نوعی خاصی از رژیم غذایی مناسب با سوخت‌وساز بدن‌تان که بتواند شما را به صورت جادویی لاغر کند، وجود دارند و افسانه‌ای بیش نیست. در حال حاضر ما و شما و می دانیم که هر رژیم لاغری به‌شرطی می‌تواند برای بدن و رسیدن به تناسب اندام ما مؤثر باشد که آن را دائم دنبال کنیم و در کنار آن حتما فعالیت ورزشی روزانه و منظم نیز داشته باشیم.

در زمان پیروی کردن از رژیم غذایی به یاد داشته باشید که کالری هر چیزی که می خورید مهم است و برای بدن منبع تامین انرژی محسوب می شود. خوردن هله هوله ها اگر چه شما را سیر نمی کنند و به چشم نمی آیند ولی دارای کالری زیادی هستند و باعث چاقی شما خواهند شد. فراموش نکنید که برای بدن ما فرفی ندارد کالری که به بدن می رسد از چه غذایی تأمین می‌شود، برای بدن کالری، کالری است. چه غذای سالم بخورید، چه غذای ناسالم، وزن‌تان افزایش می‌یابد. پس بهتر است تا جایی که میتوانید غذای سالم بخورید و سبزیجات، را فراموش نکنید و همیشه در لیست غذایی تان آنها را بگنجانید.

به گفته پزشکان برای داشتن تغذیه ای درست و مفید باید برنامه اصولی داشته باشید، زیرا غذایی که مصرف می کنید میتواند در درازمدت بر سوخت‌وساز بدن شما تاثیر بگذارد و باید مراقب کالری دریافتی تان باشید. هر چقدر هم مراقب تغذیه خود باشید اگر ورزش را کنار گذاشته باشید، نمی توانید نتیجه خوبی دریافت کنید. اگر به هر دلیلی نمیتوانید از خانه خارج شوید و بهترین راه کار استفاده از دستگاه های هوازی خانگی است. با استفاده از تردمیل یا دوچرخه ثابت می توانید از برنامه های از پیش تعیین شده آنها استفاده کنید و نیازی به حضور مربی نداشته باشید.

در پایان توصیه ما برای رسیدن به تناسب اندام و لاغری برای شما این است که تا جایی که می توانید از راه اصولی و درست کالری دریافتی‌تان را کم کرده و سالم غذا بخورید و ورزش کردن را نیز از یاد نبرید. به یاد داشته باشید که این کارهای درست و اصولی را باید ماه‌ها یا سال‌ها تکرار کنید و همیشه این را بدانید شما برای حفظ تناسب اندامی که بدست آورده اید باید بیشتر از دوستان‌تان و کسانی که هیچ‌وقت اضافه‌وزن نداشته‌اند، تلاش کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :