تاثیرات تردمیل برای خواب افراد

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 27 آبان 1395 در ساعت 15 : 35 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

پیاده روی و دویدن بر روی سطح تردمیل یا حتی سطح زمین ، اخلاق افراد را بهتر می کند و باعث ایجاد نشاط و عادات خوب می شود . در کل اختلالات روانی را ازبین برده و افسردگی را مانع می شود و همچنین باعث ایجاد خوابی آرام در کاربران می شود . اگر شما کاربران عزیز بیشتر از سی دقیقه بر روی تردمیل نرمش و دویدن را انجام دهید باعث می شود تا مغز شما هورمون اندروفین ترشح کند . اندروفین یک مسکن طبیعی است و خلق و خوی فرد را بهبود می بخشد، همچنین میل کاذب به مصرف شیرینی جات را کم می کند.

یکی از عواملی که باعث اضافه وزن و چاقی در بین افراد شناخته شده است و این روز ها خیلی مورد بحث است ، دیر خوابیدن و نداشتن خواب درست و حسابی است . برخی از کارشناسان و دانشمندان معتقدند نداشتن خواب درست باعث تولید لیپتین در بدن می شود . هیپوتالاموس مغز مسئولیت کنترل لیپتین را برعهده دارد. با بالا رفتن سطح لیپتین ، این ماده نیز به گیرنده های مغز می چسبد و منجر می شود مغز پیغام اشتباهی بفرستد که مقدار سوخت و ساخت پایین آمده ! در اصل با اختلال حس گر ها این پیام اشتباه مخابره می گردد .

در تمام بدن انسان گیرنده های لیپتین وجود دارد، اما نقطه مرکزی آنها غده ی هیپوتالاموس می باشد. با کم شدن سطح لیپتین سوخت و ساز نیز کاهش پیدا کرده و از طرفی اگر سطح لیپتین بالا برود، بدن انسان در مقابل این هورمون از خود مقاومت نشان می دهد؛ بنابراین مغز دیگر قادر به تشخیص سطوح چربی نخواهد بود. با بیشتر شدن مقاومت در مقابل لیپتین، تمایل به چاقی بیشتر می شود؛ همچنین از طرفی توکسین ها و بقیه عوامل که باعث استرس می شود در بدن زیادتر می شوند ، خلاصه باید سطح لیپتین دربدن متعادل باقی بماند. فعالیت بدنی یک راه موثر در کنترل لیپتین و خواب محسوب می شود.

هر چه قدرت ورزش کردن ما تشدید داشته باشد ، ترشحاتی که از هورمون به صورت خیلی وسیع تحریک می شوند و با کم شدن مقدار لیپتین چربی سوزانی هم بیشتر خواهد شد . تمرین به صورت تناوبی بهترین روش برای متعادل نمودن هورمون های بدن شناخته شده اند.

برای تمرین کردن دستگاه های هوازی ؛ تردمیل ، اسکی فضایی ، دوچرخه ثابت و... بسیار مناسب هستند . بنابراین روی آن ها تغییر قدرت ورزش به راحتی صورت می گیرد . با بالا رفتن و کم شدن سرعت و زمان و مقاومت هر مورد از این مدل دستگاه ها ، می شود تا شدت تمرین را تنظیم کرد . بر روی هر تردمیل شیب دستگاه نیروی مقاوم محسوب خواهد شد .

پیاده راه رفتن در صبح و عصر کمک خواهد کرد ، کاربر در زمان شب خواب بهتری را تجربه کند . افراد می توانند با داشتن یک تردمیل خانگی ، هر موقع از شبانه روز که می خواهند به تمرین کردن و پیاده روی بر روی تردمیل بپردازند و این فعالیت مفید همواره در دسترس قرار دارد. پیاده روی روزی یک ساعت را توصیه می کنیم زیرا این عمل بسیار برای بدن مفید می باشد . این تمرین ساده اراده را قوی تر کرده و منجر می شود فرد در رژیم غذایی پایدار بماند. 15 الی 20 دقیقه راه رفتن پس از شام برای بدن بسیار خوب است و به داشتن خوابی عمیق و آرام کمک می کند.

زود خوابیدن باعث این می شود تا نیمه های شب به سمت یخچال نرویم . فردی که در نیمه های شب طلب خوردن غذا می کند این عمل باعث چاقی او خواهد شد ، افرادی که عادت به این کار دارند هر دو هفته با نیم کیلو اضافه وزن مواجه خواهد شد .
اگر چنین عادتی دارید، هر چه زودتر آن را ترک کرده و به سراغ ورزش بروید.انجام پیاده روی در شب به بدن پیام می دهد؛ دیگر وقت خواب فرارسیده و نباید چیزی بخوری. هنگام شب از انجام ورزش های سنگین بپرهیزید. تمرینات سنگین هم خواب را مختل می کند و هم اشتها آور می باشد.

هر زمانی احساس آن را داشتید که از نظر روحی دچار مشکلاتی هستید به جای یخچال به تردمیل خود سر بزنید و کمی بر روی آن پیاده روی انجام دهید . راه رفتن بر روی این دستگاه استرس و فشارهای روانی را تا حدود زیادی کاهش می دهد.

سعی کنید با یک موسیقی که انرژی زا ایت ورزش خود را انجام دهید و همچنین با ریتم سعی کنید گام بردارید . روش قدم برداشتن ریتمیک مزایای ورزش ایروبیک را به همراه دارد . گاهی بر روی تنفس خود متمرکز بشوید و ریتمیک نفس بکشید. 3 ثانیه هوا را با بینی به داخل ریه داده و در 2 ثانیه با دهان تخلیه کنید. تنفس با بینی سبب می شود فیلترهای جلوی بینی هوا را تصفیه و پاک سازی کنند.

 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :