بر روی تردمیل بدویم یا راه برویم؟!

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 10 : 56 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

دویدن بر روی سطح زمین بهتر است یا تردمیل؟ این سوال متداول اغلب ورزشکاران است که اغلب برای آن جواب قطعی پیدا نکرده اند. ورزش کردن برای بدن به هر صورتی که باشد، مفید خواهد بود و در هر دو صورت کالری زیادی سوزانده خواهد شد و کمک بسیار به وضعیت قلبی- عروقی خود می کند.

افرادی که بر روی تردمیل تمرین انجام می دهند، از امکانات بیشتری بهره می برند. آنها به راحتی می توانند از سرما و گرما بیرون از خانه در امان باشند و با زیاد کردن 3 فاکتور سرعت، زمان و شیب می توانند سطح تمرینات خود را افزایش دهند و اطلاعات مفیدی از از مانیتور خود دریافت کنند.سطح نرم و انعطاف پذیری که تردمیل دارد برای افرادی که در ناحیه کمر و زانو دچار شده اند، بسیار مناسب است و می تواند از آسیب هایی که ممکن است به وجود بیاید جلوگیری کند.

به کارگیری شیب تردمیل

با زیاد کردن شیب تردمیل میتوان شرایط پیاده روی و ورزش کردن متفاوتی را شبیه سازی کرد. اغلب تردمیل ها این امکان را دارند که با افزایش شیب ورزش کردن و پیاده روی بر روی تپه یا کوه نوردی شبیه سازی کنید و لزومی به خارج شدن از خانه نباشد.بسیاری از ورزشکاران برای ایجاد چالش در ورزش های خود از این قابلیت تردمیل استفاده می کنند و در انجام دادن ورزش های خود تنوع ایجاد می کنند.

شیب اگر 1 یا 2 درصد باشد، دویدن و راه رفتن در فضای خارج از خانه را یاد آوری خواهد کرد و هر چه میزان این درجه افزایش پیدا کند، درصد سختی ورزش افزایش پیدا خواهد کرد.زمان دویدن بر روی تردمیل با زمان پشتیبانی روبه رو خواهید شد و این واژه به این معنی است که وقتی که پا بر روی زمین می ماند تا پای دیگر بیاید و حرکت خود را کامل کنید و با زمین تماس داشته باشد، این فاکتور در زمان دویدن بسیار اهمیت دارد و هر چه این پشتیبانی کمتر باشد، دویدن بهتر و سریع تر صورت می گیرد.

ورزش کردن با تردمیل باعث می شود تا دویدن کاربر بر روی تردمیل اصلاح شود و فرد احساس بهتری از انجام ورزش خود داشته باشد. افرادی اعتقاد دارند در زمان دویدن در خارج از خانه میتوان از طبیعت لذت برد.البته امکان دارد این اتفاق کمتر اتفاق بیفتد با تغییر مسیر به هنگام پیاده روی و تنوع در مسیر انتخابی این مزیت از بین برود.

وجود تردمیل ورزش کردن را برای افراد مختلف با هر سن و سالی که باشند را آسان و قابل دسترس کرده است و کاربر به راحتی می تواند در فواصل مختلف در ضمن انجام دادن آشپزی، نگهداری کودک، تماشای تلوزیون به ورزش بپردازد.گوش دادن به آهنگ مورد علاقه و حتی تماشا کردن فیلم باعث می شود تا کاربر سرگرم شده و متوجه گذر زمان نشود و بتواند مدت زمان طولانی تری ورزش انجام دهد و زودتر به نتایج دلخواه خود برسد.

توجه به ضربان قلب

همان طور که می دانید ضربان قلب برای انجام دادن ورزش شاخص مهمی است و به راحتی با در نظر گرفتن آن می تواند سطح تمرینات خود را مشخص کند.افرادی که به انجام دادن ورزش های هوازی می پردازند، مطلوب تر آن است که در اواسط تمرین ضربان قلبشان به 80 تا 90 درصد حداکثر ظرفیت برسد، این کار باعث می شود اکسیژن بیشتری وارد بدن شده و سوخت و ساز بدن افزایش پیدا کند. با به کار بردن برنامه درست و اصولی می توانید، سوخت و ساز بدن خود را حتی تا 24 ساعت پس از ورزش کردن نیز افزایش بدهید.

برای بدست آوردن و محاسبه حداکثر ظرفیت قلب خود می توانید به راحتی عدد سنتان را از 220 کم کنید و در ابتدای تمرین باید ضربان قلبتان را به 50 درصد حداکثر ظرفیت برسد و در پایان وقتی از دستگاه پایین بیاید که ضربان قلب طبیعی شده باشد.در زمان استفاده کردن از تردمیل به یاد داشته باشید که هرگز با پای برهنه بر روی تردمیل راه نروید و در هنگام دویدن یا پیاده روی بر روی تردمیل و حتی روی زمین از کفش ورزشی و مناسبی استفاده کنید.

همیشه در ابتدای شروع و پایان ورزش کردن به صورت آهسته عمل کرده و حتما بدن خود را گرم و سرد کردن کنید تا دچار نشوید.فراموش نکنید که گرم کردن و سرد کردن می تواند از بسیاری آسیب های ورزشی پیشگیری می کند. زمانی که بر روی تردمیل قرار می گیرد، حتما گیره ایمنی را به خود متصل کنید، این گیره از شما در حین ورزش کردن محافظت خواهد کرد.

گیره ایمنی اگر به هر دلیلی تعادلتان از بین برود، از شما محافظت می کند و باعث می شود تردمیل بلافاصله از حرکت بیفتد و زمین نخورید و در صورت زمین خوردن با حرکت کردن تسمه به عقب کشانده نشوید.زمانی که بر روی تردمیل تعادل خود را بدست آورید، دسته های آن را رها کنید. در صورتی که دسته ها را بگیرید و به آنها تکیه بدهید، بدن فرم مناسب خود را از دست می دهد و از طرفی دستگاه قادر نیست مقدار کالری سوزی را به درستی محاسبه کند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :