انجام دادن ورزش با تردمیل در زمستان

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 10 : 54 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

با سرد شدن آب و هوا و شروع فصل سرما بیشتر ورزشکاران برای انجام دادن تمرینات خود به سراغ استفاده از دستگاه های هوازی می روند. دستگاه تردمیل در بین بیشتر مردم وسیله ای برای ورزش کردن در فصل سرما مورد استفاده قرار می گیرد و بسیاری از ورزشکاران با ورزش کردن با تردمیل به موفقیت های زیادی دست یافته اند.

در زمستان ضربان قلب بر روی تردمیل ورزش می کنید باید متفاوت تر از زمان های دیگر باشد. وقتی که در خانه یا باشگاه بر روی تردمیل ورزش میکنید عوامل مختلفی مانند باد، گرما و... وجود ندارد و حرکت تسمه پاهای ورزشکار را به عقب هدایت می کند و شما فقط باید خلاف جهت آن حرکت کنید.

به همین علت است که ضربان قلب شما با زمانی که بیرون از فضای خانه ورزش می کنید پایین تر است؛ زیرا دویدن بر روی جاده و فضای خارج از خانه ضربان قلب را بالاتر می برد.اگر می خواهید که فضای بیرون از خانه را برای خود شبیه سازی کنید، می توانید دستگاه تان را روی شیب 1 الی 2 درصد قرار دهید.

شیب تردمیل اگر بیشتر از حد معمول خود باشد، ورزش تپه نوردی را شبیه سازی می کند؛ البته به یاد داشته باشید زمانی که شیب بیش از 5 درصد باشد، باید سرعت دستگاه را کاهش بدهید و بعد روی آن راه بروید.اگر این کار را انجام ندهید، فشار زیادی به مفاصل زانو وارد می شود و این نواحی آسیب می بینند. زمانی که شما در سربالایی راه بروید، باید سرعت خود را کاهش دهید و همیشه در زمان استفاده از تردمیل این نکته را فراموش نکنید.

تردمیل دستگاهی است که می تواند امکانات گوناگونی را در اختیار کاربران خود قرار دهد.برای اینکه بتوانید در تمرینات خود تنوع خوبی ایجاد کنید، بهتر است از تمام برنامه ها و قابلیت های دستگاه استفاده کنید و به این ترتیب تنوع خوبی در تمرینات ایجاد خواهید کرد.تردمیل های خانگی به شما این امکان را به شما می دهند که شما به راحتی در خانه هر ساعت از شبانه روز که فرصتی به وجود بیاید به انجام تمرینات ورزشی بپردازید و از فواید آن استفاده کنید.

برای اینکه بتوانید ورزش خود را تکمیل کنید، می توانید از وزنه در کنار ورزشتان استفاده کرده و کارایی تمرین را افزایش دهید.انجام حرکاتی مانند؛ کشش پا، کرلینگ های پا و اسکوات که عضلات دوقلو پا را درگیر می کنند، برای بدنسازی پایین تنه بسیار مفید هستند و بهتر است هر یک از این حرکات را 15 الی 20 بار تکرار کنید.

برای اینکه در زمان استفاده از تردمیل صدمه نبینید و دچار مشکل مشکل نشوید، چند نکته اساسی را باید را رعایت کنید.به یاد داشته باشید در زمانی که می خواهید بر روی تردمیل راه بروید و ورزش انجام دهید تا زمانی که تعادل خود را بدست نیاورده اید، دسته ها را رها نکنید. بعد از بدست آوردن تعادلتان دسته ها را رها کنید تا بدنتان فرم نامناسبی به خود نگیرد و مشکلاتی را برای شما به وجود نیاید.

اگر بدن شما فرم مناسبی نداشته باشد، دستگاه نیز نمی تواند مقدار کالری سوزانده شده را به درستی محاسبه کند. یکی از اشتباهاتی که اغلب کاربران انجام می دهد، آن است که زمانی که بر روی تردمیل برای انجام دادن ورزش می روند، دچار استرس می شوند و اغلب سعی می کنند قدم های بلندتری بردارند.

برداشتن قدم های بلند بر روی تردمیل کاملا اشتباه است و باعث ایجاد کشیدگی نامناسب در مفاصل، عضلات و تاندون ها می شود.زمانی که بر روی تردمیل راه می روید یا می دوید، درست مانند زمانی که بر روی زمین هستید، باید راه بروید و قدم هایتان را عادی و متوسط بردارید. در صورتی که حس می کنید با برداشتن قدم های معمولی تعادلتان از دست می رود، سرعت دستگاه شما اشتباه بوده و باید آن را کاهش دهید.

حرکت تسمه تردمیل بر خلاف جهت حرکت شماست و باید برای جلوگیری از نیروی مخالف و فشار وارد شدن بر روی زانوها و مچ پا سعی کنید، فرود پاهایتان مرکز ثقل بدنتان باشد، در نتیجه پاهایتان را نباید خیلی جلوتر از بدنتان فرود بیاورید تا دچار مشکلی نشوید.هیچ وقت به صورت ناگهانی از تردمیل پایین نیایید و در ابتدا سرعت دستگاهتان را کاهش دهید و سپس آن را متوقف کرده و از دستگاه پایین بیاید.

در ابتدا با شیب 1 درصد راه بروید و دوباره شیب را در طی انجام تمریناتتان بالا ببرید، در این صورت است که فشار زیادی به زانوهایتان و کمر شما وارد نمی شود. راه رفتن بر روی شیب زیاد انجام دادن ورزش قدرتی محسوب می شود که عضلات پا را قوی می کند؛ اما نباید مدت زیادی این کار ادامه پیدا کند. عضلات بافت های ارزشمندی هستند که انرژی بدن را تامین می کنند و باعث می شوند تا سوخت و ساز بدن افزایش پیدا کند.

گاهی نیز برای ایجاد تنوع به فضای بیرون از خانه بروید و از آب و هوای زمستانی نیز لذت ببرید. البته فراموش نکنید که در دمای زیر صفر درجه تمرین هوازی انجام ندهید؛ زیرا در این حالت امکان سرما خوردگی شما افزایش پیدا می کند و همان طور که می دانید در هوای سرد، آلودگی هوا بسیار افزایش پیدا می کند و ممکن است شما را دچار مشکل می کند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :