اشتباهاتی که در زمان ورزش ما را به نتایج دلخواهمان نمی رساند!

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 16 دی 1397 در ساعت 13 : 6 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

گاهی در زمان رسیدن به تناسب اندام و کم کردن میزان چربی های انباشته شده در بدن به مشکلاتی برخورد می کنیم که ما را گاها نا امید کرده و هستند افرادی که از ادامه مسیر انصراف می دهند. چه دلایلی وجود دارند که سبب می شود که علی رغم تلاش های زیاد به نتایج دلخواهمان نرسیم؟ شیوه‌ی ورزش کردن ما بسیار اهمیت دارد و البته نکاتی که قبل و بعد از آن انجام می دهیم نیز بسیار مهم است و به همین دلیل در این مقاله اشتباهاتی که ممکن است در زمان ورزش انجام دهیم را با هم مرور می کنیم تا اگر آنها را ناخواسته انجام می دهید، متوجه آنها شده و بتوانیم در جهت حل آنها اقداماتی انجام دهید.

مزایا و فواید ورزش برای تمام افراد مشخص است و باید بر پایه اصول و قوانین درستی انجام شود تا تنها به بدن ما آسیبی نرساند بلکه به ارتقای سطح سلامتی کمک کند. اگر در زمان اجرای ورزش به بدن تان آسیب برسانید، از اهداف خود و دنیای ورزش برای مدتی یا حتی گاهی برای همیشه برای حفظ سلامتی و ارتقای آن دور خواهید شد.

به سرعت سراغ اجرای تمرینات ورزشی رفتن

اکثر افراد بدون توجه به بدن و آمادگی های لازم آن به سراغ اجرای تمرینات ورزشی آن هم با شدت بالا می روند که این موضع اشتباه بزرگی بوده که می تواند تمام بدن و سلامتی تان را تحت تاثیر قرار دهد. زمانی که برنامه ای برای اجرای تمرینات خود تهیه می کنید باید در نظر داشته باشید که گرم کردن بدن شما نیز در اول شروع کار نیز بسیار اهمیت دارد و تا جایی که این اهمیت از ادامه تمرینات تان نیز بیشتر است. گرم‌کردن بدن تان باید بین 5-10 دقیقه طول بکشد و به سرعت به سراغ اجرای تمرینات اصلی تان نروید، زیرا در غیر این صورت دچار آسیب دیدگی زیادی خواهید شد.

استفاده از حرکات کششی استاتیک

انجام حرکات کششی استاتیک برای گرم کردن بدن کافی نیست و کمکی به ارتقای آمادگی بدن تان نمی شود. علی رغم حرکات استاتیک انجام حرکاتی که شما باید آن را چندین بار تکرار کنید برای آماده کردن مناسب تر است. به طور مثال : انجام حرکات کششی مانند چرخاندن بازوها، بلند کردن پا یا رساندن زانو به سمت سینه خیلی بهتر از بالا و پایین پریدن و ... است.

زیاد انجام دادن تمرینات کاردیو

هر چیزی حتی ورزش نیز باید درست و به اندازه انجام شود و زیاد بودن هر چیزی مشکلات زیادی را به وجود خواهد آورد. زمانی که شما تمرینات کاردیو که می تواند برای بدن بسیار مفید باشد را زیاد انجام داده و تکرار کنید به سلامتی قلب تان خدشه زیادی وارد خواهید کرد. انجام کاردیو به ‌تنهایی برای بدن کافی نیست و نباید اجرای تمرینات قدرتی را فراموش کنید. حتما می دانید بلند کردن وزنه علاوه بر اینکه می تواند سبب تناسب اندام شما شود می تواند باعث استحکام استخوان‌ها و مفاصل‌تان شده و انجام این گونه تمرینات را نباید کنار بگذارید.

برای اینکه سلامتی تان را بتوانید حفظ و ارتقا دهید بهتر است روزانه با کمک تردمیل خانگی تمرینات منظمی انجام دهید و تمرینات کاردیو مناسبی را با کمک تردمیل خانگی اجرا کنید. بعد از اجرای تمرینات کاردیو اجرای تمرینات قدرتی را نیز فراموش نکنید. با کمک تردمیل خانگی چربی ها را وادار به سوختن می کنید و با اجرای تمرینات قدرتی به بدن شکل دهید و از استخوان هایتان محافظت نمایید. هر دوی این ورزش‌ها را درست و اصولی در برنامه تمرینی خود قرار دهید تا بتوانید از مزایای هر دوی آنها بهره مند شوید.

به غذاخوردن یا غذان خوردن قبل از جلسه‌ی تمرینی توجه نمی کنید

برای رسیدن به تناسب اندام فقط لازم نیست غذا نخورید و کالری مصرفی خود را تا حد زیادی کاهش دهید. البته هستند افرادی که برای عضله سازی حجم زیادی از غذا را مصرف می کنند و این افراد دچار مشکل اضافه وزن خواهند شد. دانشمندان در مورد زمان مؤثر غذا خوردن برای عضله‌سازی هنوز توافق ندارند. قبل و بعد تمرین بهتر است ترکیبی از پروتئین و کربوهیدرات مصرف کنید، البته حساب شده و اصولی.

به‌صورت مداوم برنامه‌ی تمرینی خاصی را اجرا می کنید

چالش کشیدن بدن به سلامتی و حتی رشد آن کمک زیادی خواهد کرد. برنامه ای که اجرا می کنید هر چند خوب و بی نقص باشد برای مدت طولانی به درد بدن نخواهد خورد یا حتی مضر می شود. برای ارتقای سطح سلامتی یا بیشتر شدن قدرت عضلات تان باید برنامه ای را هر چند هفته یک بار تغییر دهید تا رشد بدن متوقف نشود. تمرینات را می توانید با تکرارها، افزایش وزنه و ... تغییر دهید و بعد از نهایت 6-8 هفته یک برنامه‌ی تمرینی جدید را اجرا نمایید.

آب زیادی در مدت کمی مصرف می‌کنید

آب برای بدن بسیار مفید است و می تواند به ارتقای سلامتی تان کمک کند. البته نوشیدن آب نیز زمان دارد و توجه داشته باشید که نوشیدن آب قبل از شروع یک برنامه ورزشی اصلا مناسب نیست. توجه داشته باشید همان طور که گفته شد نوشیدن مقدار زیادی آب قبل از ورزش درست نیست و به نوشیدن چند جرعه بسنده کنید.

توجه زیاد به وزن

کار درست و مسیر صحیح را انجام دهید و زیاد از حد بر روی تغییر وزن تان فیکس نکنید تا مغز راحت تری داشته باشید و دچار استرس نشوید. داشتن تناسب اندام و اجرای ورزش به سلامتی ما و ارتقای آن کمک خواهد کرد. با درست انجام دادن همین چند نکته بسیار کوچک می توانید به راحتی به اهداف خود ادامه دهید و شاهد تناسب اندام در عین سلامتی کامل بدن خود باشید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :