اشتباهاتی که اثر ورزش با تردمیل را کم می کند!

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 10 : 55 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

همان طور که می دانید دویدن و پیاده روی بر روی تردمیل نیز از جمله ورزش های هوازی محسوب می شود که باعث چربی سوزی و در نتیجه کاهش وزن خواهد شد.انجام دادن بعضی از ورزش ها باعث می شود تا از فواید کمتری بهره مند شوید و به نتایج دلخواه خود نرسید، در ادامه به برخی از این اشتباهات اشاره می کنیم تا شما با به یاد سپردن آنها بتوانید ورزش مفیدی را انجام دهید.

بسیاری از افراد در هنگام استفاده کردن از تردمیل عادت کرده اند که دسته های این دستگاه را نگه دارند و از این طریق تصور می کنند، تعادلشان هنگام ورزش کردن بیشتر حفظ می شود.در صورتی که نگه داشتن تردمیل نه تنها سبب حفظ تعادل نمی شود، بلکه بیشتر تعادل رابر هم می زنند و امکان آسیب دیدگی را افزایش می دهند.

اگر زمان انجام دادن ورزش احساس خستگی کرده و مشاهده کردید بدون اینکه به جایی تکیه دهید، نمی توانید ورزش انجام دهید و تعادلتان را حفظ کنید، بهتر است ورزش کردن را به زمان دیگری موکول کنید و سرعت کم کم سرعت و شدت تمرین خود را کاهش دهید.به یاد داشته باشید که تنها زمانی که مجاز به گرفتن دسته تردمیل هستید، شروع و پایان کارتان است و برای حفظ تعادلتان می توانید از آنها استفاده کنید.برای شروع ورزشتان لزومی ندارد با شدت و سرعت بالا ورزش خود را شروع کنید و بدن و عضلاتتان را تحت فشار زیاد قرار دهید.

افرادی هم هستند برای اینکه نمی خواهند بدن آنها بیش از اندازه بزرگ و عضلانی شود، شدت تمرینات خود را پایین تر از حد توانشان می آورند و این افراد معمولا از شیب تردمیل نیز استفاده نمی کنند.بهتر است بدانید برای اینکه بتوانید به نتیجه مطلوب که در نظر گرفته اید برسید باید از تمرینات چالشی متفاوتی استفاده کنید و تمرینات کمتر از توان خود را کنار بگذارید.قبل از اینکه بخواهید ورزش خود را شروع کنید با انجام دادن حرکات نرمشی بدن خود را نرم کنید و در اصطلاح گرم کنید و فورا به سراغ انجام دادن حرکات کششی نروید.

فراموش نکنید که انجام دادن حرکات کششی بعد از پایان ورزش مفید خواهد بود و تمریناتتان را کامل می کند.استفاده کردن و حمل کردن وزنه 1 کیلوگرمی در هنگام پیاده روی، مشکلی برای کاربر به وجود نخواهد آورد. البته انجام دادن این کار برای شما فایده زیادی نخواهد داشت و بیشتر سبب می شود تا شما زودتر احساس خستگی کنید و ناخواسته زودتر نیز تمرینتان را رها کنید.

افرادی که وزنه بیشتر از 1 کیلوگرم را انتخاب می کنند، باید بدانند که احتمال به وجود آمدن آسیب در نواحی مختلف بدن بالا خواهد رفت و دچار مشکل خواهید شد.برای اینکه بتوانید نتیجه بهتری از انجام دادن تمریناتتان بدست بیاورید به جای حمل کردن وزنه می توانید، سرعت ورزش کردن و فعالیتتان یا شیب تردمیلتان را افزایش دهید و زودتر به نتایج در نظر گرفته خود برسید.

همان طور که حتما می دانید انجام دادن ورزش های هوازی برای بدن فواید بسیاری دارد و هم می تواند به سلامتی بدن و هم به کاهش وزن شما بسیار کمک کند و امروزه انجام دادن این ورزش ها بیشتر از دیگر ورزش ها توصیه می شود.اگر افراد مایل هستند که نتایج بهتری از انجام دادن ورزششان بگیرند، بهتر است ورزش های هوازی را با قدرتی باهم ترکیب کرده و برای مدتی از هر دوی آنها استفاده کنند.

انجام دادن این کار باعث می شود تا با تمام توانتان زودتر به هدف مطلوبتان برسید، پس می توانید از وزنه زدن در کنار ورزش هوازی بر روی تردمیل استفاده کنید.پس نگران این موضوع نباشید، انجام دادن این ورزش ها در تمرینات هوازی باعث می شود ماهیچه سازی و عضله سازی راحت تر انجام شود. حتما می دانید هر چه میزان عضلات بدن بیشتر باشد، سوخت و ساز بالا می رود و باعث می شود که در طول روز انرژی بیشتری را از دست دهید.

نگرانی و اضطراب در افرادی که با انجام دادن ورزش های هوازی به دنبال کاهش وزن هستند، این است که انجام دادن ورزش های هوازی علاوه بر چربی های بدن، عضلات را نیز از بین برده و ضعیف کنند.شما قادر خواهید بود با انجام دادن تمرینات قدرتی تحلیل ماهیچه های خود را در دوران کاهش وزن به کمترین میزان برسانید.

بنابراین سعی کنید انجام دادن ورزش های هوازی مانند؛ تردمیل و الپتیکال در کنار ورزش غیر هوازی مانند؛ وزنه زدن سبک و دمبل در کنار هم کامل کنید و با ترکیب این دو ورزش خواهید دید که تغییرات چشمگیری انجام می شود، اغلب افرادی که این دو ورزش را به تنهایی دنبال می کنند بعد از ترکیب آنها متوجه تفاوت شگفت آور آن می شوند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :