آیا پیاده روی برای لاغر شدن کافی است؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 7 دی 1396 در ساعت 13 : 45 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

پیاده روی به عنوان یک ورزش برای سلامتی بدن مفیدمی باشد و بهترین ورزش برای کنترل وزن است. اغلب کسانی که می خواهند وزن کم کنند به ورش هایی می پردازند که تصور می کنند کالری بیشتری می سوزاند و متعجب می شوند که چرا بعد چند هفته لاغر نمی شوند.

برای کم شدن چربی بدن ورزشی را باید انجام داد که چربی ها را بسوزاند. برخی ورزش ها به صورت تدریجی سطح تندرستی بدن را افزایش می دهند و می توان برای سرعت بخشیدن به کاهش وزن تمرین های کالری سوزی بیشتری به برنامه ورزشی اضافه کرد. با پیاده روی می توان به کاهش دایمی وزن رسید.

تردمیل یک دستگاه ورزشی هوازی خانگی می باشد که می توانید در هر شرایط آب و هوایی و در هر زمانی در شبانه روز ورزش کنید و به نتیجه مطلوب برسید. با کمک تنظیماتی که در تردمیل وجود دارد می توانید سریع تر به کاهش وزن برسید و بر روی تردمیل می توانید به آرامی شروع به پیاده روی و دویدن نمایید.

به دلیل عواملی از جمله مساعد نبودن آب و هوا، آلودگی هوا، مشغله کاری و نداشتن فضای کافی برای ورزش معمولا مردم نمی توانند در فضاهای باز ورزش کنند و بنابراین برای کاهش وزن و تناسب اندام از پیاده روی، بر روی تردمیل در درون خانه و باشگاه استفاده کنند.

سطح تندرستی بدن با چاقی و کم تحرکی کاهش می یابد علت این امر انجام ندادن ورزشی است که با گذشت زمان عضلات و سیستم انرژی بدن کارایی خود را از دست می دهد. هنگامی که یک برنامه ورزشی برای لاغری شروع می شود در ابتدا آن دشوار به نظر می رسد. ورزش هایی نظیر دویدن و پیاده روی برای سوزاندن کالری فوق العاده می باشند با این حال برای افرادی که آمادگی جسمانی خوبی ندارند این ورزش مناسب نخواهد بود. برخی ورزشهای شدید موجب می شوند بدن کربوهیدرات زیادتری بسوزاند.

پیاده روی ورزش مداوم و تدریجی می باشد که باعث سوزاندن چربی می گردد و اگر هم شخص از امادگی جسمانی ضعیفی برخوردار باشد سوزاندن چربی در هنگام پیاده روی رخ می دهد. پیاده روی هم می تواند باعث کاهش وزن شود و هم یک تفریح باشد. می توانید به همراه دوستان به پیاده روی پرداخته و با آنها هم صحبت باشید. می توانید در هنگام خرید پیاده روی کرده و چربی های اضافی را بسوزانید.

بنابراین پیاده روی دارای فواید بسیار زیادی می باشد و بهتر است به برنامه ورزشی اضافه شود. پیاده روی هزینه ای ندارد و نیازمند ابزار و وسایل خاصی نمی باشد. همچنین پیاده روی موجب بالا رفتن سطح ایمنی و قدرت بدنی و استخوان ها نیز می شود.

انواع ورزش هایی که با نشستن زیاد همراه است به تنهایی کافی نیست به همین دلیل می توان پیاده روی را به برنامه هفتگی اضافه کرد تا از بیماری های مختلف پیشگیری شود. به یاد داشته باشید بهتر است در کنار پیاده روی از ورزش های قدرتی استفاده کنید. چنانچه در روزی پیاده روی نمی کنید ورزشهای قدرتی را هفته ای دو روز به برنامه ورزشی خود اضافه نمایید. پیاده روی به تنهایی قدرت بدنی را افزایش نمی دهد و عضلات شکل نمی گیرد.

با پیاده روی می توانید به اندازه کافی ورزش در طول هفته کرده باشید. اشخاصی که ورزش می کنند با پیاده روی می توانند فعالیت ورزشی خود را افزایش دهند. علاوه بر پیاده روی برنامه ورزشی دیگری را در برنامه ورزشی خود داشته باشید. پیاده روی باعث بالا رفتن سطح ایمنی بدن می شود و این ورزش کیفیت خواب را بهتر می کند و با پیاده روی فشار زیادی بر روی مفاصل خود وارد نمی کنید و از هه مهمتر اینکه پیاده روی نیازی به تجهیزات و ابزار خاصی ندارد.

پیاده روی در کنار یک ورزش هوازی باعث سریع شدن روند لاغری می شود. پیاده روی ورزش مفیدی برای سلامتی می باشد اما برای لاغر شدن تکیه کردن بر پیاده روی به تنهایی کافی نمی باشد و زمان بر است . در هر محیطی می توان پیاده روی کرد هنگامی که سرکار می روید و حتی در خانه می توان با تردمیل پیاده روی کرد و سلامتی جسمانی خود را بالا برد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :