آنچه درباره جزئیات تردمیل باید بدانید

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 27 آبان 1395 در ساعت 15 : 36 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

شیب تردمیل

خاصیت شیب دار بودن تردمیل ، راه رفتن و دویدن بر روی سطح زمین صاف و هموار را شبیه سازی می نماید؛ چنانچه مایلید دویدنی همانند دویدن در فضای بیرون را تجربه نمایید بایستی به تردمیل خود شیب 1 الی 2 درصد اعمال نمایید ؛ چنانچه می خواهید راه رفتن بر روی سربالایی را تجربه نمایید نیز می توانید شیب تردمیل خود را تا حدود 10 درصد افزایش دهید ؛ شیب بیش تر از 10 درصد ورزش کوه پیمایی را شبیه سازی می نماید.

آن دسته از تردمیل هایی که دارای شیب دستی می باشند این نوع تردمیل ها در 3 الی 5 حالت تنظیم می گردد؛ ولی تردمیل هایی که دارای شیب برقی هستند، به وسیله یک موتور الکتریکی جداگانه شیب آنها تا 15 الی 25 درجه تنظیم می گردد. شیب برقی به راحتی و با فشار یک دکمه قابل تنظیم می باشد.

مانیتور تردمیل

نمایشگر دیجیتال تردمیل و یا همان مانیتور تردمیل نیز متنوع می باشد؛ اکثر مواقع مانیتور به چند قسمت مختلف تقسیم بندی شده است و اطلاعات گوناگونی را در اختیار کاربران قرار می دهد.

مانیتور LED با چراغ های کوچک که بیشتر اوقات قرمز می باشند اعداد را نشان می دهد. نمایشگر LCD اغلب به رنگ مشکی و طوسی می باشد و اعداد را با رنگ مشکی نمایش می دهد؛ صفحه نمایش برخی از وسیله ها با نور آبی رنگی روشن می شود؛ صفحه نمایش به صورت تک پنجره و یا چند پنجره می باشد که اطلاعاتی مانند زمان،سرعت ، مسافت طی شده، کالری مصرف شده، برنامه درحال اجرا و ضربان قلب را به کاربر نشان می دهد.

به وسیله این اطلاعات مفید فرد از وضعیت عمومی بدنش آگاهی یافته و می تواند یک الگوی ورزشی مناسب را طراحی نماید و بر اساس آن پیش برود تا به نتایج مطلوب مورد نظر خود برسد .

در حافظه برخی از دستگاه ها برنامه های از پیش آماده شده ای در سطوح مختلف وجود دارد، این برنامه ها فرد را از حضور مربی بی نیاز می نماید . برنامه های از پیش آماده شده معمولا به اندازه 4 الی 12 برنامه بوده که در سطوح مختلف قابل اجرا می باشند .

کلید اضطراری

می توان بیان کرد که تمامی تردمیل های استاندارد شامل کلید اضطراری می باشند که در مواقع لزوم تردمیل را به سرعت متوقف می نماید و تا این کلید روشن نشود دستگاه کار نخواهد کرد؛ چنانچه در حین استفاده از تردمیل این کلید را از روی مانیتور بردارید؛ موتور بلافاصله خاموش می گردد. این کلید شکل های مختلفی می تواند داشته باشد که اغلب به صورت آهنربایی یا کشویی و یا شاخکی بر روی مانیتور قرار دارد.

امکانات ویژه

برخی از تردمیل ها دارای امکانات ویژه ای می باشند ؛ کلیدهای تنظیم شیب و تنظیم سرعت برای دسترسی آسان بر روی دسته که با این کلید می توان شیب و سرعت دستگاه را به شکل دلخواه تنظیم کرد؛ سیستم اندازه گیری چربی، قابلیت اتصال به MP3 یا USB و پخش موسیقی، برنامه های از پیش آماده شده اتوماتیک، فن خنک کننده که دمای محیط کاربری را برای فرد ایده آل و متعادل نگه می دارد و باعث شادابی در حین انجام ورزش می شود، ورودی Audio، تست سلامتی، اسپیکر، قابلیت تاشوندگی دستگاه، نصب آن توسط جک مدرن و... از ویژگی هایی می باشد که تردمیل می تواند آن را داشته باشد

تردمیلی که خاصیت تاشوندگی دارد در زمان جمع شدن در حدود 70 درصد کاهش حجم می دهد؛ درمنزل فضای زیادی ندارید خوب است تردمیلی را تهیه نمایید که این قابلیت را داشته باشد. این خاصیت اجازه می دهد در جایی که از دستگاه استفاده نمی نمایید ، بتوانید به سادگی آن را جمع کنید تا فضا بیهوده اشغال نشود. نصب کردن این گونه تردمیل ها به راحتی توسط جک مدرن امکان پذیر می باشد.

بیشتر خریداران در هنگام انتخاب حساسیت زیادی به کشور سازنده محصول دارند و اگر نام کشور چین به گوششان بخورد تصور می کنند کالای مورد نظر بی کیفیت است و زود خراب خواهد شد؛ در صورتیکه این کشور در کنار محصولات درجه 2 و 3 محصولات درجه یک نیز تولید می نماید و با کالاهای اروپایی رقابت دارد؛ پس فقط به کشور سازنده توجه نداشته باشید؛ پارامترهای دیگر ی نیز وجود دارند که مرغوبیت دستگاه را نشان می دهند؛ سعی نمایید یک محصول اصل و کاملا اورجینال را خریداری نمایید.

از کشورهای چین، اسپانیا،انگلستان ، فلاند و... تردمیل های بسیار با کیفیتی وارد کشورمان می شوند و نمایندگان فعالی نیز در ایران دارند. برای آن که از اصل بودن این محصول مطمئن شوید بایستی از نمایندگی های معتبر خریدتان را انجام داده و کارت ضمانت و خدمات پس از فروش را از فروشنده دریافت نمایید.

معمولا بالاتر بودن قیمت یک نوع محصول نشانگر کیفیت بیشتر و یا داشتن امکانات متعدد می باشد . هر فرد باید بر اساس نیاز خودتان خرید انجام دهید ؛ چنانچه تمام اعضای خانوادتان مایل می باشند هر روز به تعداد دفعات زیادی بر روی تردمیل تمرین انجام دهند؛ باید تردمیلی را انتخاب نمایند که دارای قدرت موتور بالا و میزان وزن داشته باشد؛ اما چنانچه تنها یک نفر در روز به مدت 1 ساعت با این دستگاه ورزش انجام بدهد، یک تردمیل معمولی و متوسط نیز به نیاز فرد پاسخ می دهد.

در اصل هر هزینه و هر زمانی که صرف ورزش کردن شود در مقیاس با مخارجی که بعداً بایستی صرف بیماری هایی که در اثر بی تحرکی مبتلا می شویم ، انجام دهیم ، مقرون به صرفه بوده و قابل مقایسه نخواهد بود.لذا ورزش سلامتی را حفظ می نماید، طول عمر را افزایش می دهد و منجر به تناسب اندام می شود.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :